Конкурсна робота. Алгебра: 3-тя чверть, 7 клас

Для якісного користування електронними освітніми ресурсами і навчальними тестами рекомендуємо встановити наступне безкоштовне програмне забезпечення. Завантажити тут...
Тема 2. ЦІЛІ ВИРАЗИ

До уваги! Допоміжні файли конкурсної роботи розміщуються в правому стовпчику таблиці в клітинках, які позначені кольором, та відкриваються для перегляду в новому вікні. Кількість допоміжних файлів, яка необхідна та достатня для висвітлення роботи, визначається автором.

Формули скороченого множення

Конкурсна робота

Різниця квадратів, 3 урок в темі

Розділ 1. Постановка завдань для учня.

Учні повинні знати формулу різниці квадратів, уміти формулювати тотожність (a-b)(a+b) =a2-b2; уміти доводити цю формулу; уміти застосовувати формулу a2-b2=(a-b)(a+b) для перетворення виразів, обчислень, розв'язування рівнянь

Розділ 2. Aктуалізація:

На актуалізацію опорних знань потрібно запропонувати такі підготовчі вправи:

2-1. Допоміжний файл:

Підготовчі вправи.pptx

Розділ 3. Перевірка домашнього завдання:

Перевірити фронтально виконання доманіх вправ №589, 591

Розділ 4. Пояснення нового матеріалу:

Учитель разом з учнями виконує вправи: виконати множення многочлена на многочлен. Учитель зауважує, що на практиці досить часто зустрічаються добутки спряжених виразів: m-k і m+k; -3+7p і -3-7p. Учитель пропонує учням записати кінцевий результат до кожної вправи. Робить висновок: (a-b)(a+b) =a2-b2 - формула скороченог множення. Ліву і праву частину цієї формули можна міняти місцями. Далі вчитель, а можливо і учні доведуть дану формулу.

4-1. Допоміжний файл:

Добуток різниці двох виразів та їх суми дорівнює.pptx

4-2. Допоміжний файл:

Задача Піфагора.pptx

4-3. Допоміжний файл:

Завдання.pptx

Розділ 5. Закріплення нового матеріалу:

Колективно розв'зати вправи

5-1. Допоміжний файл:

закріплення.docx

Розділ 6. Формування навичок практичного використання:

За пыдручником розв'язати такі вправи: №543,546, 549,551,559