Конкурсна робота. Фізика: 3-тя чверть, 7 клас

Для якісного користування електронними освітніми ресурсами і навчальними тестами рекомендуємо встановити наступне безкоштовне програмне забезпечення. Завантажити тут...
Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА

До уваги! Допоміжні файли конкурсної роботи розміщуються в правому стовпчику таблиці в клітинках, які позначені кольором, та відкриваються для перегляду в новому вікні. Кількість допоміжних файлів, яка необхідна та достатня для висвітлення роботи, визначається автором.

Світлові явища.

Конкурсна робота

Оптичні явища в природі. Джерела світла. Прямолінійне поширення світла. Сонячне і місячне затемнення.  Урок №1.

Розділ 1. Постановка завдань для учня.

Дати перші поняття про світловий промінь, поширення світла в однорідному середовищі, пояснити причини утворення тіні та напівтіні, сонячних і місячних затемнень. Розвивати спостережливість учнів у дослідах з оптики, формувати основні понятя геометричної оптики та матеріалістичний погляд на світлові явища. Продовжувати виховувати розуміння взаємозв’язків між явищами, діалектичний підхід до пояснення особливостей світлової енергії.

Розділ 2. Aктуалізація:

проводити у формі бесіди або "мозкового штурму" або в іншій формі за вибором вчителя.

2-1. Допоміжний файл:

Актуалізація знань.ppt

Розділ 3. Перевірка домашнього завдання:

Перевірку домашнього завдання рекомендовано провести у формі бесіди або гри "Ланцюжок".

3-1. Допоміжний файл:

Перевірка домашнього завдання.ppt

Розділ 4. Пояснення нового матеріалу:

Бажано проводити у формі лекції з елементами бесіди

4-1. Допоміжний файл:

Пояснення матеріалу1.ppt

4-2. Допоміжний файл:

Поширення світла.avi

4-3. Допоміжний файл:

Природні джерела світла.avi

4-4. Допоміжний файл:

Штучні джерела світла .avi

4-5. Допоміжний файл:

Утворення тіні .avi

4-6. Допоміжний файл:

Сонячне затемнення .avi

4-7. Допоміжний файл:

Місячне затемнення.avi

Розділ 5. Закріплення нового матеріалу:

Доцільно закріплення матеріалу провести у вигляді  гри "Найуважніший фізик", або бесіди.

5-1. Допоміжний файл:

Закріплення матеріалу.ppt

Розділ 6. Формування навичок практичного використання:

Рекомендовано провести у формі самостійної роботи, або як конкурс"Найкмітливіший фізик", або перше завдання розглянути як зразок фронтально, а наступні завдання учні виконують самостійно, використовуючи індивідуальні консультації вчителя.

6-1. Допоміжний файл:

Формування практичних умінь.ppt

Розділ 7. Додаткові елементи (кросворд, гра, тощо):

Як закріплення матеріалу можна запропонувати розгадування кросворду, або запропонувати учням самостійно створити власний кросворд з використанням термінів, вивчених на уроці.

7-1. Допоміжний файл:

Кросворд.ppt

Розділ 8. Контроль засвоєння матеріалу:

Контроль знань можна здійснити за роздрукованими тестовими завданнями з наступною взаємоперевіркою

8-1. Допоміжний файл:

Контроль знань.doc

9. Методичні рекомендації:

10. Пояснення щодо програмного забезпечення:

11. Список джерел, які використані:

12. Автор

Постоєнко Світлана Миколаївна