Конкурсна робота. Українська література: 3-тя чверть, 7 клас

Для якісного користування електронними освітніми ресурсами і навчальними тестами рекомендуємо встановити наступне безкоштовне програмне забезпечення. Завантажити тут...
Тема 3. ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?

Ти знаєш. що ти людина?

Конкурсна робота

Євген Гуцало. "Сім я дикої качки". Людина і світ крізь призму моральних проблем.№43

Розділ 1. Постановка завдань для учня.

Мета:      допомогти учням усвідомити проблематику твору, його сюжет і                        композицію, вчити учнів самостійно визначати і аналізувати певні питання на морально-етичні проблеми; X

Розділ 2. Aктуалізація:

І. Актуалізація опорних знань

Розділ 3. Перевірка домашнього завдання:

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Розділ 4. Пояснення нового матеріалу:

Письменник дуже любив природу, тонко її відчував, уболівав за те, щоб зберегти красу для багатьох наступних поколінь.Літературознавець М. Жулинський писав: "Світ наш неподільний,світ людини, тварини, рослини, світ невимовно прекрасний і гармонійний у своїй первозданній започаткованості, але як легко порушити цю рівновагу, як простозруйнувати незримі ниті між людиною і природою! Як безпечно крокує цим коротким життям людина у своїй егоїстичній закутості, не охоплюючи співчуттям, милосердям, співпереживанням навколишнє життя. Євген Гуцало... спонукає до співпереживаючої елегійності, до прояснення почуттів, до отверезіння навальних планів-задумів перетворення, підкорення природи..."

Розділ 5. Закріплення нового матеріалу:

Евристична бесіда, пошуково-дослідницькі завдання:

Розділ 6. Формування навичок практичного використання:

Спостереження над художнім твором . Визначити  які художні засоби використані автором:

6-1. Допоміжний файл: