Конкурсна робота. Біологія: 3-тя чверть, 7 клас

Для якісного користування електронними освітніми ресурсами і навчальними тестами рекомендуємо встановити наступне безкоштовне програмне забезпечення. Завантажити тут...
Розділ II - Різноманітність рослин. Тема 2. Вищі спорові рослини

До уваги! Допоміжні файли конкурсної роботи розміщуються в правому стовпчику таблиці в клітинках, які позначені кольором, та відкриваються для перегляду в новому вікні. Кількість допоміжних файлів, яка необхідна та достатня для висвітлення роботи, визначається автором.

Мохоподібні

Конкурсна робота

Мохоподібні. Середовища існівання, пристосувальні риси будови і процесів життєдіяльності № 33

Розділ 1. Постановка завдань для учня.

Сформувати в учнів знання про характерні особливості мохоподібних,знайомити  із сланевими мохами та листостебловими мохами;пояснити залежність спорофіта від гаметофіта

Розділ 2. Aктуалізація:

Учені вважають, що першими завойовниками суходолу були нині викопні рослини – рінiофіти. Розгляньте на малюнках вже відому вам водорість кладофору і найдавнішого представника перших вищих рослин – рінофіт. Поміркуйте, чому вчені вважають, що рінiофіти походять від водоростей, всі сучасні наземні рослини  - від рінiофітів?

2-1. Допоміжний файл:

Prez.pptx

Розділ 3. Перевірка домашнього завдання:

Розділ 4. Пояснення нового матеріалу:

X А Л Г О Р И Т М

Розділ 5. Закріплення нового матеріалу:

Робота з підручником.

Розділ 6. Формування навичок практичного використання:

Мохоподібні - особливий відділ рослинного царства, найбільш відокремлена група серед вищих рослин. Розгляньте на малюнку зелений мох – зозулин льон. Яку він має будову? Які органи позначені на малюнку цифрами 1-3? X Відомо, що спора – це одна клітина, яка на поверхні вологого

Розділ 7. Додаткові елементи (кросворд, гра, тощо):

У наведеному лото букв знайти 10 біологічних термінів,

Розділ 8. Контроль засвоєння матеріалу:

. Як називається наука, яка вивчає мохи?

12. Автор

Шалдирван Ольга Володимирівна