Фізика: 3-тя чверть, 7 клас

Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА

До уваги! Допоміжні файли розміщуються в правому стовпчику таблиці в клітинках, які позначені кольором, та відкриваються для перегляду в новому вікні. Кількість допоміжних файлів, яка необхідна та достатня для висвітлення роботи, визначається автором.

Навчальна тема:

Світлові явища

Конкурсної роботи:

УРОК 2 Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори. ФЛР № 9 «Утворення кольорової гами світла шляхом накладання променів різних кольорів»

Розділ 1. Постановка завдань для учня на урок (навчальні цілі).

Навчальна мета: ввести поняття дисперсії світла як залежності показника заломлення середовища від довжини світлової хвилі, пояснити походження кольорів у спектрі, дослідити явище накладання спектральних кольорів та отримання за допомогою цього явища всієї гами кольорів.
Розвиваюча мета: продовжити ознайомлення учнів з навколишнім світом, навчити учнів давати пояснення явищам, що відбуваються у природі з фізичної точки зору, продовжити формування вмінь аналізувати навчальну інформацію та робити відповідні висновки, планувати проведення експерименту і виконувати експеримент, знаходячи підтвердження теорії.
Виховна мета: продовжити формування вмінь і навичок проводити фізичний експеримент, аналізувати результати досліду, робити відповідні висновки, розглянути практичне застосування явища дисперсії

Розділ 2. Aктуалізація:

Дисперсія світла

2-1. Допоміжний файл:

УРОК 2 АНТИКУЗ.notebook

2-2. Допоміжний файл:

Урок 3 Дисперсія світла.swf

Розділ 3. Перевірка домашнього завдання:

3-1. Допоміжний файл:

Слайди 2-4, завдання висвітлені на слайдах

Слайд 2 – перенести за допомогою лівої кнопки миші речення на прямокутник, розташований праворуч. Відображаються тільки вірні відповіді

Слайд 3 – учні повинні в зелених прямокутних написати відповіді, відкрити шторку – перевірити відповіді.

Слайд 4 – тести, необхідно ввести ім’я та адресу електронної пошти

3-2. Допоміжний файл:

Поширення світла варіант1.swf

3-3. Допоміжний файл:

Поширення світла варіант2.swf

Розділ 4. Пояснення нового матеріалу:

Слайд 4.

Всі стрілки необхідно перемістити в напрямку, вказаному стрілкою. Червона стрілка – визначення поняття дифузії,

Синя стрілка 1 - прояв дисперсії

Синя стрілка 2 – анімація розкладання білого світла в спектр, пояснюється учням швидкість поширення світла, кути заломлення

Позначки фотоапарата – відео фрагменти

- досліду по спостереженню дисперсії