Тема уроку: Атмосферний тиск
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема уроку:
|
Атмосферний тиск |
Дидактична мета уроку: |
Сформувати поняття про атмосферний тиск, пояснити його існування на підставі молекулярно-кінетичних уявлень. Навчити учнів розпізнавати явища природи, обумовлені атмосферним тиском. |
Розвивальна мета уроку |
Розвивати логічне мислення, формувати інформаційну компетентність.
|
Тип уроку : |
Комбінований урок |
Технічні засоби: |
Комп'ютер, мультимедійний проектор або інтерактивна дошка |
Демонстрації: |
Віртуальні досліди-запитання, що ілюструють закон Паскаля, залежність гідростатичного тиску від глибини, незалежність його від форми посудини. Досліди (реальні та віртуальні), що підтверджують існування атмосферного тиску: утримання води у перевернутій склянці, закритій аркушем паперу, «засмоктування» яйця в колбу, підіймання води за поршнем у трубці, дослід з магдебурзькими півкулями тощо.
|
Структура уроку : |
1. Організаційна частина |
- 1 хв. |
|
2.Вибіркова перевірка домашнього завдання ( тестові завдання декільком учням та опитування класу) |
- 10 хв. |
|
3. Актуалізація знань учнів |
- 5 хв. |
|
4. Вивчення нового матеріалу |
- 22 хв. |
|
- Поняття атмосферного тиску. |
( 4 хв.) |
|
- Вимірювання атмосферного тиску. |
( 5 хв.) |
|
- Одиниці вимірювання атмосферного тиску. |
(5 хв.) |
|
- Залежність атмосферного тиску від висоти. |
(4 хв.) |
|
- Прилади для вимірювання атмосферного тиску. |
( 4 хв.) |
|
5.Закріплення нового матеріалу |
-5 хв. |
|
6. Підсумки уроку |
- 1 хв. |
|
7. Домашнє завдання |
- 1 хв. |
Хід уроку
1. Організаційна частина
Організація класу до проведення уроку.
2. Вибіркова перевірка ДЗ
[ Індивідуально тестові завдання за комп'ютерами виконують декілька учнів (залежно від кількості комп'ютерів у класі). Учитель проводить фронтальне опитування класу (із застосуванням засобів мультимедіа. Один з варіантів індивідуальних тестових завдань (програма MicrosoftOfficeExcel) додається.]
? Згадайте, яка фізична величина називається тиском?
? Що таке гідростатичний тиск?
? У чому полягає закон сполучених посудин для однорідної рідини?
? Чи виконуєтьсязакон сполучених посудин для однорідної рідини у наступному випадку: Поясніть.
? Чи можна стверджувати, що у сполучених посудинах поверхні однорідної рідини завжди встановлюються на однаковому рівні?
[Віртуальна демонстрація]
? У чому полягає закон сполучених посудин для різнорідних рідин?
[Учні записують формулу для гідростатичного тиску, пояснюють закон.]
· Наведіть приклади сполучених посудин у природі й техніці.
[Віртуальна демонстрація]
· Поясніть, які закони фізики підтверджують досліди?
[Відеозапитання]