Тема. Спорт – посол миру
>
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Спорт – посол миру
Завдання на урок:
1. Провести бесіду «Спорт – посол миру».
2. Формувати в учнів стійкий інтерес до занять фізичними вправами, масового та олімпійського виду спорту – посла миру, духовності, єдності.
3. Провести змагання з перетягування канату та естафетного бігу.
Місце проведення: стадіон «Колос».
Інвентар: факел, олімпійський прапор, канат, естафетні палиці – 4 шт., касета з записами спортивних пісень.
ХІД УРОКУ
І . Теоретична частина
Загальні відомості про міфи та легенди про започаткування Олімпійських ігор, значущість спорту як посла миру. Ознайомлення з олімпійською символікою:
- Олімпійський прапор;
- Олімпійські кільця - символізують єдність народів всіх континентів землі та переплітаються зліва направо;
- Олімпійське гасло - ,,Швидше – вище – сильніше";
- Олімпійський вогонь;
- церемонії ігор (відкриття, Олімпійська присяга, нагородження, закриття).
Та ким поставлений рекорд,
Кому б не сяяли медалі,
Хто б не стояв на п’єдесталі, –
Перемагаєш ти, о Спорт!
П’єр де Кубертен
Олімпійські ігри античності мали релігійне забарвлення і були присвячені богу Зевсу. Перші Олімпійські ігри, засвідчені істориками, відбулися у 476 році до н. е. Того літа у невеличкому містечку Олімпія, що в Греції, відбувалося свято, метою якого було прославити найшанованішого із грецьких богів – Зевса. Організатори святкування доповнили звичайну програму спортивними змаганнями – забіг юнаків на коротку дистанцію. Переміг тоді бігун Кореб. Його ім’я, таким чином, відкриває список чемпіонів усіх віків і народів. У перших спортивних змаганнях була цікава особливість. Увесь їх зміст зводився до визначення чемпіона. Другі, треті і наступні місця нікого не цікавили. Існував лише вінок із гілочок оливи для переможця. Ігри проводилися в Олімпії кожні чотири роки і збирали велику кількість спортсменів і глядачів давньогрецької цивілізації. Представникам інших держав, зокрема римлянам, дозволяли брати участь в олімпійських іграх. В основу проведення загальногрецьких змагань було покладено ідею перемоги, котру Гомер сформулював в «Ілліаді»: «Завжди бути кращим, відрізнятися від інших.
Останні Олімпійські ігри у Давній Греції відбулися в 393 році н. е. У 394 році н. е. імператор Феодосій І своїм указом заборонив їх проведення. У 426 році н. е. відповідно до указу Феодосія ІІ були зруйновані грецькі святині разом з Олімпією.
Відродженню Олімпійських ігор світ зобов’язаний цілеспрямованості та енергії П’єра де Кубертена – французького громадського діяча, гуманіста і просвітителя, історика, літератора. Вирішальною подією для утвердження новітньої Олімпійської ідеї був перший Олімпійський конгрес 1894 року в Парижі. Місцем проведення перших Олімпійських ігор сучасності 1896 року було обране грецьке місто Афіни.
6 квітня 1896 року король Греції у присутності 70 тисяч глядачів оголосив ігри і Олімпіаду відкритими. 296 атлетів із 13 країн світу змагалися у 9 видах спорту.
Олімпійські ігри проводилися раз на чотири роки, зимові чергувалися з літніми через два роки.
Мета Олімпійського руху полягає в тому, щоб розвивати прекрасні якості, яких набувають у змаганнях на дружніх полях любительського спорту, та об’єднати молодь усього світу раз на чотири роки на величному спортивному святі, що сприяє міжнародній довірі і добрій волі.
Олімпізм – життєва філософія, що звеличує та об’єднує в гармонійне ціле тіло, волю й розум.
Символіка
До Олімпійської символіки належать Олімпійські кільця, Олімпійський прапор, Олімпійське гасло, Олімпійська емблема, Олімпійський гімн, Олімпійський вогонь та Олімпійський смолоскип.
Олімпійський прапор
П’ять кольорових кілець – синє, чорне, червоне, жовте, зелене – на чисто білому полотнищі – це Олімпійський прапор. Він урочисто підіймається в Олімпійському місті на високій щоглі олімпійського стадіону, там, де майорять прапори всіх держав-учасниць Олімпійських ігор.
Олімпійське гасло
Спеціальним гаслом Олімпійських ігор є три слова: «Citius. Altius. Fortius». Ці три слова латинською означають – «швидше, вище, сильніше». Олімпійське гасло закликає всіх учасників олімпійського руху до вдосконалення та гармонії відповідно до духу олімпізму.
Вважають, що гасло придумав П’єр де Кубертен. Але ці слова належать французькому священику Анрі Дідону.
| |
|