Тема: Сонячна система. Рух планет навколо Сонця.

Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF) 

 

Урок природознавства

з використанням елементів інноваційних інтерактивних технологій 

Учитель-методист вищої категорії: Цвик Андрій Іванович.

Хороснянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Пустомитівського району Львівської області

Клас: 5

Тема:

Сонячна система. Рух планет навколо Сонця.

Мета: дати дітям поняття про планети Сонячної системи, Всесвіт, пояснити процеси, що відбуваються в сонячній системі. Навчити їх розрізяти планети. Розвивати мовлення, пам¢ять, увагу, спостережливість, мислення. Активізувати словниковий запас учнів і робити самостійно висновки.

Виховувати інтерес до вивчення природничих наук, бережливе ставлення до природи.

 

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття і терміни: Сонячна система, планети, орбіта, планети земної групи, планети - гіганти.

Методи і методичні прийоми:

• словесний (бесіда, розповідь, пояснення, робота з підручником),

• наочний (демонстрація наочності).

Обладнання: фотографії планет Сонячної системи, підручник, комп’ютер.

Хід уроку

1.     Організаційний момент.

2.     Мотивація навчальної діяльності.

Відгадування загадок.

1. Вчений, що зірки вивчає, добре їх порядок знає.

Всесвіт без меж – не сон, знає все це...(астроном).

-Отже, сьогодні ми з вами будемо астрономами. А що мають астрономи, відгадайте.

2. Роздивитися мікроб допоможе мікроскоп,

А вивчати зорі щоб, треба мати...(телескоп).

- За допомогою чого вивчають зорі астрономи?

Вилучіть зайве.

- Прочитайте слова та вилучіть зайве. Поясніть свою відповідь.

Всесвіт. Земля. Сонце. Корисні копалини. Комети. Метеорити. Астероїди.

 

1.     Актуалізація опорних знань.

Усне фронтальне опитування.

-         Що таке Всесвіт?

-         З чого складається Всесвіт?

-         Що більше за розмірами Всесвіт чи Галактика? Чому?

-         До якої системи належить планета Земля?

-         Чому систему називають Сонячною?

-         Які небесні тіла утворюють Сонячну систему?

-         До яких небесних тіл належить Сонце?

-         Чому?

-         Чи може людина потрапити на поверхню Сонця? Чому?

-         Які небесні тіла називають астероїдами?

-         Чим особливі комети?

-         Яку комету ви знаєте? Чому вона так називається?

-         Чим відрізняються між собою небесні тіла метеори та метеорити?

-         Що таке кратери? Чи є кратери на поверхні землі? Чи є кратери на Україні?

4. Оголошення теми та завдань уроку.