ПЕРШИЙ МОДУЛЬНИЙ УРОК ПО ТЕМІ «ПІВДЕННА АМЕРИКА» В 7 КЛАСІ

ПЕРШИЙ МОДУЛЬНИЙ УРОК ПО ТЕМІ «ПІВДЕННА АМЕРИКА» В 7 КЛАСІ

І міні-модуль ( установчо-мотиваційний ). Південна Америка. Історія дослідження. Географічне положення.

Мета: сформувати в учнів загальне уявлення про географічне положення, площу та форму материка, поглибити систему знань учнів про відкриття та дослідження Південної Америки; удосконалити практичні навички учнів характеризувати географічне положення материка.

Унаочнення: фізична карта Південної Америки, атласи, зошити-практикуми, робочі зошити.

Хід уроку (3 міні-модулі по 30 хвилин)

І.Організаційний момент

Постановка перед учнями навчально-розвивальних та виховних проблем. Знайомство учнів зі структурою уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь

1. Назвіть материки, які ви вивчали.

2. Чому важливо знати географічне положення материка?

3. Що вам відомо про відкриття Америки?

ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності

Колись Південну Америку з ласки мореплавця Америго Веспуччі назвали «Новим Світом», у джунглях цього материка блукали герої книги Жюля Верна «Діти капітана Гранта». Сучасні уявлення про цю частину світу пов’язані з бразильськими карнавалами, аргентинським танго, майстерністю південноамериканських футболістів, бразильською кавою… Яскрава природа материка, цікава історія його народів і країн…

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Вивчення нового матеріалу ми розпочнемо з виконання частини практичної роботи на ст. __ зошита-практикуму ( номери сторінок не вказую, оскільки зошити і атласи можуть бути скориговані по рокам або різних авторів і видавництв). Необхідно позначити жирною крапкою на контурній карті (ст.__ ) крайні точки материка, підписати їхні назви та визначити координати. Дані заносимо в таблицю зошита-практикуму.

Сторона горизонту

Мис

Координати

Північ

Південь

Захід

Схід

Гальїнас

Фроуерд

Паріньяс

Кабу-Бранку

12опн.ш. 72оз.д.

54опд.ш. 71оз.д.

5опд.ш. 82оз.д.

7опд.ш. 34оз.д.

2. Історія відкриття і дослідження Південної Америки ( розповідь вчителя ).

Південна Америка заселена людьми приблизно 15-17 тисяч років тому, але європейцям її окремі території стали відомими 508 років тому.

12 жовтня 1492 року генуезець за походженням Христофор Колумб, який командував іспанською експедицією з трьох кораблів, досяг Багамських островів, що знаходяться ближче до Південної Америки. Це офіційна дата відкриття Америки як частини світу.