Тема: Експедиція великого генуезця.

Тема: Експедиція великого генуезця.

Цілі: розширити та поглибити знання учнів про епоху Великих географічних відкриттів на прикладі подорожі Христофора Колумба; удосконалювати вміння працювати з різними джерелами географічних знань, складати повідомлення, робити висновки; формувати практичні навички роботи з фізичною картою півкуль, контурними картами, підручником; виховувати пізнавальний інтерес до історії розвитку географічних знань.

Тип уроку: засвоєння нового матеріалу

Форма уроку: урок - подорож

Обладнання: мультимедійна презентація «Експедиція великого генуезця», підручник, фізична карта півкуль, атлас, контурна карта

I.Організаційний момент

Вчитель.

Дорогі діти! Сьогодні ми маємо нагоду погортати сторінки енциклопедії Великих географічних відкриттів  і здійснити умовну подорож разом з видатним мандрівником до невідомих  земель. Ми завітаємо на сторінки з назвами, що відображають періоди подорожі відомої всьому світу людини, що здійснила значний внесок у розвиток географічних знань. ( на мультимедійній дошці з’являється слайд з назвою уроку і цілями)

II.Мотивація навчальної діяльності

Вчитель. (показ слайду з фотознімком Х. Колумба)

Є історичні дати, які стали віхами на життєвому шляху всього людства. Одна з них – 12 жовтня 1492 року. В одну з тропічних ночей матрос іспанської каравели «Пінта», що входила до складу першої океанічної експедиції під керівництвом Христофора Колумба, побачив берег невідомого острова. Доведені до відчаю мореплавці, були розбуджені його викриками: «Земля! Земля!» Так розпочався відлік нового виміру у всесвітній історії та світовій географії.

«...І вийшов Колумб на берег Америки вранці,

Ступив на траву невідомої досі землі.

І вийшли з вігвамів наївні стрункі індіанці,

Вклонились чужинцю до самої землі...»

III.Вивчення нової теми

(Пояснення: до кожної сторінки демонструється слайд мультимедійної презентації, на якому коротко відображені основні події)

1.Сторінка  «Біографічна»

Історик.

Христофор  Колумб –  одна  з  помітних  фігур  в  історії  людства.  Про нього  та  його  відкриття  написано  багато  книг.  Його  ім’я  зустрічається  в підручниках географії та історії.

Та все ж біографія Колумба, його життя багато в чому загадкові та трагічні. Деякі факти з його біогафії не відтворені до цього часу. Навіть прізвище видатного мандрівника в різних країнах вимовляють по – різному. Так в Іспанії та Латинській Америці його називають Кристобаль Колон, а в Італії - Христофор Колумб.

Народився Колумб в 1451 (1456) році в італійському  місті Генуя – одного з найбагатших і наймогутніших морських портів Європи. Він був старшим сином ткача – сукнороба Домініка Колумба. Ще в дитинстві, у віці 10 років, Христофор Колумб «захворів» географією. Цю пристрасть він проніс через все життя.