Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних речовин» (8 клас)
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних речовин» (8 клас)
Громадська Валентина Іванівна – вчитель хімії Миколаївської гімназії №4 м. Миколаєва
Тема: «Основні класи неорганічних речовин»
Мета: - закріпити знання про склад оксидів, основ, кислот,
солей, фізичні властивості солей, галузі їх застосування;
- продовжити формувати вміння писати рівняння
реакції, розв’язувати задачі;
- розвивати пам’ять, логічне мислення, уміння нестандартно мислити;
- виховати творчий підхід до навчання, культуру колективної праці.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Форма уроку: урок - змагання.
Структура уроку
1) Організаційний етап.
2) Мотивація навчання.
3) Узагальнення та систематизація знань.
- Конкурс 1 „Чи знаєте ви терміни?”
- Конкурс 2 „Третій зайвий”
- Конкурс 3 „Ланцюжок”
- Конкурс 4 „Хто швидше?”
- Конкурс 5 „Хімічний марафон”
4) Домашнє завдання.
5) Підбиття підсумків уроку.
Хід уроку
1) Організаційні питання:
- Привітання;
- Відмітити відсутніх.
2) Мотивація навчання.
Учитель: „Шановні друзі, вам вже відомо багато хімічних таєм-ниць. Та чи зумієте ви використати свої знання у незвичайних ситуаціях, подолати хімічні перешкоди і допомогти своїй коман-ді?" Повідомлення теми, мети уроку.
Учитель: „Ми проводимо урок-змагання. Для підведення підсумків у нас працює журі (до складу журі входять лаборант та два учні).
Конкурс 1 „Чи знаєте ви терміни?"
Кожній команді задаються по 5 питань. Правильна відповідь -1б. Якщо відповідь неправильна, відповідають учні інших команд.
Команда 1
1. Які класи складних неорганічних сполук вам відомі?
2. Дайте визначення оксидів.
3. Формула їдкого калі.
4. Які типи хімічних реакцій вам відомі.
5. Дайте визначення кислот і розкажіть про їх класифікацію.
Команда 2
1. Як класифікують оксиди?
2. Який оксид є найпоширенішим у природі?
3. Що таке луги?
4. Які типи хімічних реакцій вам відомі?
5. Дайте назви кислотним залишкам за
таблицею розчинності.
Команда З
- Дайте визначення солям.
- Які сполуки називають основами?
- Як класифікують основи?
- Які ви знаєте індикатори?
- Опишіть фізичні властивості солей.
Журі підводить підсумки кожної команди.
Конкурс 2 „Гра третій зайвий”
Яка формула зайва? Чому? (За правильну відповідь команді 2б.)
HCl |
HNO3 |
HBr |
Сu(ОН)2 |
КОН |
NaOH |
SО2 |
Р 2О 5 |
А12О3 |
Рекламна пауза Сценка „Чорний ящик"
Учень1: „У цьому ящику є речовина, яку вважають милістю господньою, символом добробуту й миру у східних народів."
Учень 2: „Ні, це не милість господня, а кара божа. Скільки всього живого згубила ця речовина! Через неї навіть море стало мертвим.”
Учень 3: „Чому так сумно? Може колись і було так, як ти говориш, а я особисто схиляюсь перед цією речовиною. Без неї не можуть жити люди, не може обійтися металургія, її вико-ристовують під час виготовлення кераміки, без неї не було б
шкіряних чобітків. Вона використовується у сільському господарстві, медицині, побуті. Від неї залежить склад крові."
Так що ж знаходиться у цьому ящику?
(Відповідає представник тієї команди, який перший підняв руку. Показують NaCl.)