Інтегрований урок української мови, Я і Україна. (5 клас, допоміжня школа, індивідуальне навчання).

Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF) 

 

Інтегрований урок української мови, Я і Україна. (5 клас, допоміжня школа, індивідуальне навчання).

Тема. Розвиток мовлення. Переказ.

Мета: вчити учня розповідати в усній і писемній формі про те, що бачив, про що читав, що знає, добирати для розповіді найбільш вдалі слова, удосконалювати навички використання іменників різних відмінків у зв’язному мовленні;

           розвивати мислення, пам’ять, мовлення учня;

           виховувати любов до природи.

Обладнання: малюнок із зображенням вовка, дидактичний матеріал.

Тип уроку: вивчення нової теми.

 

Хід уроку.

I.                  Організаційний момент.

1.     Психологічний настрій учня.

2.     Хвилинка спостережень

-         Що можна сказати про погоду сьогодні?

-         Який зараз місяць?

-         Які зимові місяці ти знаєш?

-         Що тобі відомо про назву місяця лютий?

-         Які зимові свята ти знаєш? (Новий рік, Різдво, Микола, Масляна).

 

I.                  Основна частина

1.     Повідомлення теми й завдань уроку.

-         Сьогодні на уроці ми будемо писати переказ про вовка.

2.     Формування вмінь, знань і навичок.

-         Відгадування загадок

А) По полю гасає, овечок хапає. (вовк)

Б) Коли я голодний,

Мені не попадай,

Я клацну зубами,

І з’їм – так і знай. (вовк).

3.     Бесіда.

-         Вовк – російською мовою – волк. Хижий звір, схожий на собаку. Але собака – друг людини, а вовка людина вважає своїм ворогом. Довжина вовка від кінчика носа до кінчика хвоста дорівнює 2 метрам, маса до 45 кг. Вовка називають сірим, але в літку він рудуватий, а вздовж хребта тягнеться чорна смуга.

4.     Розглядання малюнка із зображенням вовка.

-         Чи бачив ти вовка? Якщо так, то де? (зоопарк)

-         Який зовнішній вигляд має вовк?


5.     Фізкультхвилинка.

Дружно в ліс ми всі пішли

Скільки тут грибів знайшли!

В кошики ми їх збирали,

Доки повними не стали.

Ще й побігали там трішки,

Натомили свої ніжки!

Поверталися бадьорі,

А про це вже знали в школі.

6.     Повідомлення учня.

-         Де живе вовк?

Широко поширено уявлення про вовка, як про лісового звіра. Про те в суцільних лісових масивах вовки не селяться; їм подобаються відкриті простори, де їм легше нападати на здобич. Вовки взимку ведуть бродяче життя, виходячи на пошуки здобичі в сутінки і ночами. Вдень вони ховаються в хащі чагарників і по ярах.

II.               Розвиток мовлення.

-         Робота з прислів’ям.

vВеликій череді вовк не страшний.

vВовка в плуг, а він глядить у луг.

vВовк лисиці не рідня, та повадка одна.

-         Чому так говорять?

ØБоїться мов вовк вогню. (дуже боїться)

ØГолодний як вовк. (дуже голодний)

ØЖиве як вовк (про людину, яка живе на безлюдді).

-         Читання вчителем тексту.