Тема. Урок- програма передач. Повторення і узагальнення вивченого з української літератури у 6 класі

Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF) 

 

Тема. Урок- програма передач. Повторення і узагальнення вивченого з української літератури у 6 класі 

Мета: повторити, узагальнити й систематизувати вивчений матеріал з української літератури; розвивати  пам ять, логічне мислення, уміння аналізувати художній твір, висловлювати свою думку про нього; виховувати кращі риси людського характеру.

Обладнання: електронна презентація, сигнальні картки «Світлофор».

Тип уроку: систематизація і узагальнення вивченого (урок-програма передач)

 

Не все одразу дається, а потроху та помалу, то зробиш користі чимало.

                                                                                                   Народна мудрість

                                                        ХІД УРОКУ

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1.Слово вчителя(слайд№2)

         Епіграфом до уроку пропоную обрати народне прислів’я : « Не все одразу дається, а потроху та помалу, то зробиш користі чимало».

         Сьогодні я запрошую вас скористатися вашим життєвим досвідом і уявити себе в ролі працівників телебачення.

         Як сумлінні журналісти давайте візьмемо ручки і запишемо тему нашого уроку.

II.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

         Телекомпанія «Література» працює в прямому ефірі.

         Сподіваюся, що кожен виявить глибокі знання, потроху та помалу зробить користі чимало.

 МОТИВАЦІЯ.(слайд№3)

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З РОЗКЛАДОМ- ТЕЛЕПЕРЕДАЧ

1.Клуб «Хто, кому, про кого…».
2.Шукаю тебе.
3.Пісня року.
4.Літературна хвилинка.
5.Детективне реаліті- шоу «Заборонена зона».
6.Камеді- клаб.

7. Інтелектуальний клуб «Найрозумніший»
8.Підсумковий випуск новин.

 

3.Пісня року.(Слайд№7)

Завдання: угадати, з якого виду пісень наведені рядки.

1.Добрий вечір тобі,пане господарю….(Колядка)

2.Ой ти ,коте коточок!....(Колискова)

3.Принесла я вам літечко Ще й запашне зіллячко….(Веснянка)

4.Прилетіла ластівочка….(Щедрівка)

5.Проведу я русалочки до бору…(Русальна)

6.Чорне море ще всміхнеться…(Гімн)

7.Не хилися, червона калино,маєш білий цвіт…(Стрілецька)

8.Ой пущу віночок….(Купальська)

9.Золоті серпи мали…(Жниварська)

10.Їхав козак за Дунай…(Літературного походження)

11.В чистій любові до краю…(Молитва)

12.Та й вижала три квітки…(Колискова).

4.Літературна хвилинка. Складання схеми “Автор і його вірш ”.

(Слайд №8,№9,№10)

Завдання: поєднати стрілочками назви віршів з прізвищами авторів.(письмово)

5.Детективне реаліті- шоу «Заборонена зона».(Слайд№11)

Диктант шпигуна.

Діти діляться на 3 команти (детективне агентство).Обирається шпигун який буде читати матеріал з біографії і доповідати своєму агентству про людину яку повинні знайти серед портретів. І знайти помилки в відомостях про письменника.