Програма факультативного курсу з математики «Розв’язування нестандартних задач» (для учнів 10 -11 класів загальноосвітніх шкіл)

Пояснювальна записка

Факультативні заняття з математики напрямлені на розширення, поглиблення та корекцію знань учнів з математики у відповідності до їх потреб, а також підвищення пізнавальної діяльності.

Пропонована програма призначена для організації роботи з учнями, які навчаються за різними профілями та мають бажання добре підготуватися до серйозного випробування з математики та успішно пройти зовнішнє незалежне оцінювання .

Програма факультативного курсу допомагає розширити вивчення програмового матеріалу, доповнити базову програму з математики новими темами, забезпечити повторення всього курсу математики, посилити практичну сторону застосування теоретичних знань при розв’язуванні задач різного рівня складності.

Вивчення курсу «Розв’язування нестандартних задач» сприятиме розвитку науково-теоретичного мислення та виробленню практичних навичок застосування математичного апарату до розв’язування завдань державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Одним із головних завдань курсу є забезпечення умов для досягання кожним учнем практичної компетентності

Мета курсу:

• розвиток математичних здібностей учнів;
  • формування алгоритмічного мислення та високої логічної культури;
  • вироблення навичок самостійної роботи при розв’язуванні задач;
  • перенесення засвоєних знань на розв’язування складних та нестандартних задач;
  • якісна підготовка до незалежного зовнішнього тестування з математики.

Після вивчення курсу учні повинні

знати:

• математичні факти;
  • основні алгоритми та методи розв’язування алгебраїчних та геометричних задач з необхідним обґрунтуванням ;

вміти:

• оволодівати необхідною інформацією для розуміння постановки математичної задачі;
  • проектувати і здійснювати алгоритмічну та евристичну діяльність на математичному матеріалі;
  • розв’язувати завдання в знайомих ситуаціях із достатнім поясненням;
  • використовувати набуті знання і вміння в незнайомих ситуаціях;
  • узагальнювати й систематизувати набуті знання;
  • самостійно розв’язувати нестандартні задачі і вправи;
  • приймати рішення та вибирати оптимальне.

Для реалізації програми рекомендована кількість годин:

10 клас 1 год на тиждень, 35 год на рік

11 клас 1 год на тиждень, 30 год на рік

Для 11 класу пропонується 30 годин на рік з урахуванням термінів проходження зовнішнього незалежного тестування.

Орієнтовний тематичний план

Клас

Назва теми

Кількість годин

1.

Многочлени

2.

Метод інтервалів

3.

Задачі з параметрами

4.

Тригонометрія

5.

Ірраціональні рівняння , нерівності та їх системи

6.

Показникова функція

7.

Логарифмічна функція

1.

Планіметрія

2.

Стереометрія

3.

Похідна

4.

Первісна та інтеграл

5.

Розв’язування стереометричних задач із застосуванням тригонометрії

6.

Розв’язування прикладних текстових задач.