Відкритий урок з алгебри та початків аналізу в 10 класі. Тема: Логарифмічна функція, її властивості та графік
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема: Логарифмічна функція, її властивості та графік
Мета:
§ ввести поняття логарифмічної функції, формувати вміння будувати графік логарифмічної функції, дослідити її властивості, познайомити учнів з використанням логарифмічної функції при вивченні явищ навколишнього світу;
§ розвивати творче мислення, математичне мовлення;
§ виховувати вміння працювати разом, почуття відповідальності, культуру спілкування.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання: таблиці, комп’ютер, слайди, виконані в Power Point, програмний педагогічний засіб Advanced Grapher.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент. Мотивація навчання
Підготовка учнів до уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про такі речі:
Я розумію ваше здивування. Виникають запитання:
üЩо об’єднує ці малюнки?
üЧому вони присутні у нас на уроці?
üЯк їх можна пов’язати з темами, що ми вивчаємо, і з математикою взагалі?
Але щоб все це пояснити, та докорінно у всьому розібратися, давайте пригадаємо основний матеріал, який ми вивчаємо.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Короткий аналіз після попередньої перевірки.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Питання до класу:
1. Що називається функцією? Наведіть приклади.
Залежність змінної у від змінної х називається функцією, якщо кожному значенню х відповідає єдине значення у.
2. Як називаються змінні х та у? та ?
Х- незалежна змінна, аргумент;
У – залежна змінна, функція.
3. Яку функцію називають оборотною?
Функція f, яка має обернену, називається оборотною.
4. Назвіть достатню умову існування оберненої функції.
Достатньою умовою існування оберненої функції для даної функції є її монотонність, тобто зростання або спадання на всій області визначення.
5. Який існує алгоритм знаходження формули функції, оберненої до даної?
а)З’ясувати, чи є функція у = f(x) оборотною на всій області визначення. Якщо ні, то виділити проміжок, на якому функція монотонна;
б) виразити х через у;
в) поміняти позначення змінних.