Тема: Чотирикутники.

Тема: Чотирикутники.

Мета: Систематизувати і повторити знання про властивості чотирикутників; закріпити уміння і    навички використання властивостей при розв’язуванні задач;продовжити вдосконалення навичок роботи у групах, показати практичну значимість геометрії.

Розвивати логічне мислення, творчі здібності; вміння систематизувати та узагальнювати.

Виховувати самостійність, уважність, інтерес до предмету,повагу один до одного,виховувати почуття відповідальності, самоконтролю.

ХІД   УРОКУ

І.Організаційний момент:

Добрий день , діти! Я, сподіваюсь, що цей урок у нас з вами пройде цікаво з великою користю для всіх. Бажаю, щоб ви вийшли після уроку з переконанням - що геометрія цікавий і необхідний предмет. Отже тема нашого сьогоднішнього уроку «Чотирикутники». (Слайд  1 з темою уроку). Відкрили зошити, записали число і тему уроку.

Сьогодні на уроці ми з вами будемо повторювати і систематизувати знання з теми «Чотирикутники», види чотирикутників їх властивості та ознаки; вдосконалювати навички при розв’язуванні задач; з’ясуємо, як на практиці можна застосувати наші знання.

( Слайд 2: Мета уроку:1.Повторити і узагальнити знання про види, властивості, ознаки чотирикутників;2.Вдосконалювати навички розв’язування задач; 3. Застосування на практиці властивостей.)

На уроці будьте уважними та активними, бо від цього буде залежати ваша оцінка.

ІІ. Активізація опорних знань.

« Будь – яка теорія важлива для практики» Ч. Колтон.( Слайд 3 ).

1.Повторюємо теоретичний матеріал,розгадуємо кросворд: ( Слайд 4, де по черзі з’являються слова )

1.Багатокутник, який має чотири вершини і чотири сторони? ( Чотирикутник )

2. Точка , з якої виходять сусідні сторони чотирикутника? ( Вершина )

3. Чотирикутник, у якого протилежні сторони паралельні? ( Паралелограм )

4. Сторони, які мають спільну вершину? ( Сусідні ).

5. Паралелограм, у якого всі сторони рівні? ( Ромб )

6. Відрізок, який з’єднує протилежні вершини чотирикутника? (Діагональ)

7. Паралелограм, у якого всі кути прямі? ( Прямокутник ).

По вертикалі у нас вийшло слово – квадрат.

Що означає цей термін?

Термін «квадрат» утворився від латинського «quadrates», що означає – чотирикутник. Квадрат – перший чотирикутник, який вивчали в геометрії в давнину. Інших чотирикутників не знали, пізніше їх класифікували на паралелограми, ромби, прямокутники.

2.На екрані ви бачите діаграми в які ми повинні вписати назви чотирикутників, встановлюючи між ними зв'язок. (Слайд 5):

3. Дати різні означення квадрата;

- назвати його властивості, як ромба;

- назвати його властивості, як прямокутника;

- назвати його властивості, як паралелограма.

ІІІ. Систематизація знань.

Ви гарно дуже згадали всі означення і зараз ми закріпимо їх за допомогою тестів, які лежать у вас на партах.

Після виконання, на екрані з’являються правильні відповіді, учні самостійно перевіряють свої відповіді, та виставляють бали. ( Слайд 6, 7).  За кожну правильну відповідь 1 бал.