Найменування методичних матеріалів
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема: Функціональні методи розв’язування рівнянь.
Мета:
- повторити функціональні методи розв’язування рівнянь;
- розвивати вміння і навички розв’язування рівнянь різними методами;
- розвивати вміння систематизувати і узагальнювати, робити умовиводи;
- виховувати прагнення до реалізації своїх навчальних можливостей.
Тип уроку: урок-семінар.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Аналіз таблиці кількісного розподілу змістовних ліній програми ЗНО з математики (Рівняння та нерівності – 21% тесту).
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Фронтальне опитування:
- які методи розв’язування рівнянь ми розглянули на минулому уроці? (метод розкладання на множники; метод заміни змінної);
- які із рівнянь заданих додому ви розв’язували методом заміни змінної (Варіант 82, № 3.1; Варіант 51, № 3.2 ).
2. Назвати відповіді отримані при розв’язуванні домашнього завдання. Звіритись із ходом розв’язання (розв’язки рівнянь спроектовані на екран).
Варіант 82 № 3.1
3. Перевірочний тест. Вибрати правильний варіант відповіді ( питання і варіанти відповіді тесту спроектовані на екран).
1) Рівність, що містить невідоме називається:
а) тотожністю;
б) рівнянням;
в) нерівністю.
2) Розв’язати рівняння означає, що необхідно:
а) знайти всі його корені;
б) довести , що рівняння коренів не має;
в) знайти всі його корені, чи довести що рівняння коренів не має.
3) Множину всіх значень невідомого, при яких вирази, що входять до рівняння мають зміст називають:
а) областю допустимих значень;
б) областю значень;
в) коренями рівняння.
4) Два рівняння називаються рівносильними, якщо:
а) вони не мають коренів;
б) якщо вони мають однакові корені;
в) якщо кожен розв’язок першого рівняння є розв’язком другого рівняння.
5) Рівняння виду , де а і в- деякі числа, називається:
а) лінійним;
б) квадратним;
в) показниковим.
6) Корені зведеного квадратного рівняння можна знайти за допомогою теореми:
а) Піфагора;
б) Фалеса;
в) Вієта.
7) При піднесенні обох частин рівняння до довільного парного степеня можлива:
а) поява сторонніх коренів;
б) втрата коренів.