Тема: Узагальнення вивченого за тему «Арифметичні дії зі звичайними дробами»

Тема: Узагальнення вивченого за тему «Арифметичні дії зі звичайними дробами»

Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми. Перевірити стан знань учнів напередодні контрольної роботи. Формувати інформаційну компетентність учнів, вміння застосовувати свої знання в різних соціальних ролях.

Хід уроку:

1.    Організаційний момент. Доброго дня діти. Доброго дня колеги. Сідайте. Сьогодні на адресу школи, прийшла бандероль. На неї написано, що адресована вона вам, учням 6 а класу. Зараз я відкрию її, подивлюсь , що в неї.  Лист та декілька примірників міні-підручника. Що ж написано у листі?

Шановні учні 6 а класу Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10.

Це до вас, діти!

До вас звертається Київське Видавництво «Плеяди». Наше видавництво планує наступного року випуск нового підручника з математики для 6 класу. Одну тему з майбутнього підручника, виділивши її в окремий міні-підручник, надіслано вам. Ми бажаємо залучити Вас до його апробації. Для цього вам потрібно редагувати цей підручник, та оцінити його. Бажаємо плідної творчої праці. З вдячністю та повагою. Колектив видавництва «Плеяди».

Дуже приємно, що саме нам випала честь першими з ним ознайомитись. Дуже вчасно ми отримали бандероль, бо саме на наступному уроці у нас контрольна робота за темою міні-підручника. І ми сьогодні на уроці повинні узагальнити та систематизувати знання за темою «Арифметичні дії з звичайними дробами».  Цей лист ми помістимо у наш класний куточок. Бо це дуже почесно!

Міні-підручників вистачить на всіх! Будь ласка роздайте їх для опрацювання. (Додаток 1)

Подивимось на обкладинку. Редактором будете ви, а коректором буду я. Напишіть будь ласка прізвища та ініціали на своєму примірнику. Відкриємо підручник. Подивиться зміст. Підручник розділений на 4 теми. Перша тема: основні означення. Що ж сталося, чому тут прогалини! Мабуть бандероль під  дощ попала. Пам’ятаєте негоду, що була у неділю. У таку погоду треба бути дуже обережними, бо навіть у Артемівську впало дев’ять великих дерев, обірвані електричні дроти. Це може бути небезпечним для вашого життя.

Але продовжимо. Все, що зіпсувала негода, нам потрібно виправити. Аліна та Юля, крім основної роботи, виконають ще одну. Вони за планом охарактеризують цей підручник, напишуть на нього рецензію. Ви можете виконувати роботу самостійно, не чекаючи моїх вказівок. (Додаток 2)