Тема: Трикутники
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема: Трикутники
Мета:
узагальнити та систематизувати знання з теми;
розвивати вміння учнів застосовувати знання з теми до розв’язування з задач;
розвивати творче та логічне мислення;
підвищувати інтерес до геометрії;
виховувати культуру спілкування.
Тип уроку: узагальнення знань та вмінь учнів.
Обладнання: картки плакати з усними задачами, картки з логічними задачами, малюнки для демонстрації.
Додаткове обладнання:
Над шкільною дошкою висить плакат з висловом:
«Міцні знання з теми «Трикутники»» - це один з ключів до успіху у вивченні геометрії
ХІД УРОКУ
1. Вступне слово вчителя.
Вісім параграфів підручника геометрії 7-го класу знайомлять нас з трикутниками, їх властивостями. Сьогодні на уроці ми узагальнимо і систематизуємо знання про трикутник, повторимо все, що вивчили, і таким чином підготуємося до контрольної роботи.
Урок проведемо у форму уроку-бенефісу, а саме – свята Трикутника. А тому розв’язування задач і весь урок буде хвалою трикутників.
З геометричних фігур найпростішою фігурою є трикутник. Яке означення трикутника? (відповідають учні).
Релігія стверджує, що трикутник – це символ бога, «яко верховного геометра». Згідно з біблійними твердженнями, Бог – триликий (Бог – син, Бог – отець, Бог – святий дух). І не лише трикутник, але й число три вважають священним.1. Наше ж сьогодні свято ведуть три учні (представлення учнів).
Перший учень говорить: «Розпочинаємо свято парадом трикутників».
(Виходять шість учнів з плакатами, на яких зображені трикутники: рівносторонній, рівнобедрений, різносторонній, гострокутний, тупокутний, прямокутний.). Перший учень представляє трикутники за сторонами і кутами, а учні, які показують власне трикутники, дають означення трикутників і формулюють їх властивості.
Другий учень говорить: «Вся або майже вся геометрія з часів «Начал» Евкліда спирається на «трьох китах» - трьох ознаках рівності трикутників. Давайте їх пригадаємо (відповідають учні). А тепер пропоную усні вправи на застосування ознак рівності трикутників. (Завдання підготовані на дошці у вигляді відривного календаря, листками якого є картки-плакати з задачами).