Тема: Трикутники

Тема:         Трикутники

Мета:

узагальнити та систематизувати знання з теми;

розвивати вміння учнів застосовувати знання з теми до розв’язування з         задач;

розвивати творче та логічне мислення;

підвищувати інтерес до геометрії;

виховувати культуру спілкування.

Тип уроку:                   узагальнення знань та вмінь учнів.

Обладнання:       картки плакати з усними задачами, картки з логічними задачами, малюнки для демонстрації.

Додаткове обладнання:

Над шкільною дошкою висить плакат з висловом:

«Міцні знання з теми «Трикутники»» - це один з ключів до успіху у вивченні геометрії

ХІД УРОКУ

1.     Вступне слово вчителя.

Вісім параграфів підручника геометрії 7-го класу знайомлять нас з трикутниками, їх властивостями. Сьогодні на уроці ми узагальнимо і систематизуємо знання про трикутник, повторимо все, що вивчили, і таким чином підготуємося до контрольної роботи.

Урок проведемо у форму уроку-бенефісу, а саме – свята Трикутника. А тому розв’язування задач і весь урок буде хвалою трикутників.

З геометричних фігур найпростішою фігурою є трикутник. Яке означення трикутника? (відповідають учні).

Релігія стверджує, що трикутник – це символ бога, «яко верховного геометра». Згідно з біблійними твердженнями, Бог – триликий (Бог – син, Бог – отець, Бог – святий дух). І не лише трикутник, але й число три вважають священним.

1.     Наше ж сьогодні свято ведуть три учні (представлення учнів).

Перший учень говорить: «Розпочинаємо свято парадом трикутників».

(Виходять шість учнів з плакатами, на яких зображені трикутники: рівносторонній, рівнобедрений, різносторонній, гострокутний, тупокутний, прямокутний.). Перший учень представляє трикутники за сторонами і кутами, а учні, які показують власне трикутники, дають означення трикутників і формулюють їх властивості.

Другий учень говорить: «Вся або майже вся геометрія з часів «Начал» Евкліда спирається на «трьох китах» - трьох ознаках рівності трикутників. Давайте їх пригадаємо (відповідають учні). А тепер пропоную усні вправи на застосування ознак рівності трикутників. (Завдання підготовані на дошці у вигляді відривного календаря, листками якого є картки-плакати з задачами).