Презентация: Квадратні рівняння. Вказівка розгалуження. Логічні вирази. Елементи математичної логіки.

Інтегрований урок

Мета:

• Ввести поняття квадратного рівняння. Класифікувати квадратні рівняння та методи їх розв’язання. Розробити алгоритм рішення квадратних рівнянь. Скласти таблиці істинності для логічних операцій.
  • Спонукати учнів до самостійного творчого мислення.
  • Виховувати культуру математичного запису та графічних побудов.
  • Розвивати логічне мислення та культуру мовлення учнів.
Трактор ДТ-54 витрачає за добу при двозмінній роботі на 1,5 кг автолу більше, ніж трактор “Бєларусь”. Визначити середньодобові витрати автолу кожним трактором, якщо ДТ-54 витратив 94 кг автолу, а “Бєларусь”, пропрацювавши на дві доби більше, 75 кг.

Для побудови складених умов у Паскалі існують логічні операції and (і), or (або), not (ні). Застосувавши знання математичної логіки, дані операції можна класифікувати таким чином:

and (і) – кон’юнкція двох висловлень

(        );

or (або) – диз’юнкція двох висловлень

(        );

not (ні) – заперечення висловлення (     ).