Теоретичний матеріал з геометрії. «Чотирикутники». Використання презентацій вчителя та учнів на уроках

Коломийська гімназія імені М. Грушевського

ЯРМАРОК ПЕДАГОГІЧНИХ ІДЕЙ

Теоретичний матеріал з геометрії. « Чотирикутники». Використання презентацій вчителя та учнів на уроках

Конопка О.З., вчитель математики

МЕТА: використання на уроках теоретичного матеріалу для пояснення теми « Чотирикутник» з використанням презентацій і вчителя і учня

Завдання: узагальнити теоретичний матеріал з тем:

Опис даної розробки.

Тема «Чотирикутники» займає значне місце у геометрії, зокрема в планіметрії. В даній презентації узагальнено теоретичний матеріал з тем:

«Чотирикутник і його елементи», «Паралелограм та його властивості», «Прямокутник та його властивості», «Ромб та його властивості», «Квадрат та його властивості».

Цінність цієї розробки полягає у таких моментах:

1)      викладено весь теоретичний матеріал, крім того міститься інформація, яка виходить за межі навчальної програми;

2)      містяться історичні відомості про кожен вид чотирикутника, походження термінів, вчених, які їх вивчали;

3)      сфера використання чотирикутників та їх застосування в навколишньому світі.

Значення цієї роботи для вчителя математики є досить великим.

По-перше, вона дає можливість, як зекономити час у підготовці до уроків, так і в проведенні самого уроку.

По-друге, містить диференціацію навчального матеріалу для учнів, які цікавляться математикою більш поглиблено.

По-третє, якщо учень по певних причинах не зміг відвідати урок, то завдяки флешці чи дискові зможе опрацювати матеріал вдома самотужки з більшим інтересом, ніж просто читати підручник.

По-четверте, практичні приклади (малюнки, фотографії), допомагають учневі зрозуміти важливість геометрії, як науки в повсякденному житті, а не сприймати її як «сухої» та непотрібної  звичайній людині.

Крім того, матеріал презентації може бути використаний вчителями кафедри естетичного циклу.

Така презентація не тільки зацікавлює дітей навчальним матеріалом, а й заохочує їх до самостійного дослідження геометрії та створення власних презентацій на потрібну тематику. (Приклади учнівських презентацій додаються) Адже для того, щоб знайти цікаві відомості чи світлини учень мусить попрацювати з літературою чи Інтернетом, що в свою чергу його всебічно розвиває.

На відміну від класичного уроку, урок з проведенням презентації сприяє глибшому засвоєнню навчального матеріалу, викликає інтерес до предмету, бажання самостійно працювати, адже краще один раз побачити, чим сто разів почути.