План-конспект проведення уроку з курсу „Сходинки до інформатики” в 4 класі
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
План-конспект
проведення уроку з курсу „Сходинки до інформатики” в 4 класі
Ділова зустріч в країні Алгоритміка
Мета уроку:
- закріпити вміння складати алгоритми для виконавця Кенгуру (лінійні та циклічні);
- закріпити вміння працювати з блок-схемами з розгалуженням та алгоритмами з циклом;
- розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять;
- виховувати товариськість, дисципліну, відповідальність.
Обладнання:
Мультимедійний проектор, прикладний програмний пакет «Алгоритміка», програмне забезпечення курсу «Сходинки до інформатики», роздатковий матеріал: завдання для творчого заліку, домашнє завдання на картках, «ребусне» деревце, таблички для повторення правил техніки безпеки
Орієнтовний план і методи проведення уроку.
1. Актуалізація опорних знань(гра «Сніжний ком»: повторення основних термінів, які зустрічалися на уроках при вивченні теми «Алгоритми» - 2 хвилини.
2. Оголошення теми та визначення очікуваних результатів – 1 хв.
3. Проведення першої частини творчого заліку (робота в малих групах) – 12 хвилин.
4. Логічна розминка (повторення): театралізоване дійство «Вовк, коза і капуста» за участю всіх учнів. Учні набувають досвіду в складанні алгоритму, який вирішить проблемну ситуацію шляхом гри. Ця частина уроку проходить досить жваво, учасники гри постійно рухаються, тому її доцільно прирівняти до фізкультхвилинки – 5 хвилин.
5. Повторення правил техніки безпеки (робота зі слайдами з презентації: чи правильне зображення? – 2 хвилини.
6. Розв’язування проблемної ситуації Перевізника за допомогою комп’ютерної програми пакета «Алгоритміка» (робота за комп’ютером в парах) – 2 хвилини.
7. Перевірка домашнього завдання: (додатковий об’єкт, який необхідно приєднати до заготовленої частини програми творчого завдання) – 1 хвилина.
9. Проведення другої частини творчого заліку (практична робота в програмі «Кенгуру») – 13 хвилин.
9. Релаксація: вправи для очей та рук – 1 хвилина.
10. Підсумок уроку (оцінити урок, роботу учнів, якщо є час, оголосити оцінки) – 1 хвилина.
11. Домашнє завдання (на картках).
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Ребусна перепустка на урок: Ребусне деревце (ялинка з ребусами на ялинкових прикрасах). Учні знімають прикраси, розгадують ребуси і відповіді записують на дошці.
Вітання:
Вітання усім,
Хто прийшов на урок!
До плідної праці
Нас кличе дзвінок!
Слово вчителя:
Дорогі діти! Крокуючи «сходинками до інформатики», ми з вами поступово, але наполегливо дістались до цікавої і привітної країни Алгоритміка. Чимало було прикрих хвилин, розчарувань, навіть сліз. Адже не всі куточки цієї дивовижної країни були гладенькими та рівними. Довелось трохи шишок набити. І все-таки, я була свідком ваших перемог, коли ви розв’язували складні алгоритмічні задачі, блискуче виконували логічні вправи! А як тісно подружились з одним із мешканців міста – Виконавцем Кенгуру! Настав час прозвітуватись про набуті знання. Тема уроку: «Ділова зустріч в країні Алгоритміка» не потребує уточнень і пояснень. До діла, мої розумники і розумнички! За роботу на уроці ви отримаєте дві оцінки: перша – за алгоритмічний турнір (командна) і друга – за практичну частину творчого заліку. Успіхів вам!