Урок читання в 1 класі за системою розвивального навчання (Д.Б.Ельконін – В.В. Давидов)
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Урок читання в 1 класі
за системою розвивального навчання (Д.Б.Ельконін – В.В. Давидов)
Тема: Апостроф.
Мета: продовжити засвоєння учнями слів зі знаком «апостроф», вчити їх читати слова з апострофом, виробляти уміння встановлювати звуко-буквенний аналіз у таких словах, поповнювати словниковий запас учнів, розвивати мовленнєві навички, виховувати любов до сім’ї та праці.
Тип уроку: розв’язування часткової задачі.
Обладнання: інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, предметні малюнки, зображення родини, картки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
- Діти, ви почуєте зараз вислів і скажете, до якого уроку ми з вами приготувались:
«Читай з нами, читай як ми, читай краще нас».
- До я кого уроку ви повинні були приготуватися?
- Який настрій у вас? Покажіть виразом обличчя. Усміхніться самі до себе, до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. За виразом обличчя я бачу, що з вами все гаразд. Я дуже хотіла б, аби такий настрій був у нас усіх до кінця уроку.
ІІ. Створення ситуації успіху.
1. Мовна зарядка
а) Гра «Телевізор»
( у вчителя і дітей-екрани-таблиці зі складами та водні маркери- пульти)
- Знайдіть на своїх екранах склади:
во, ну, дя, ме, ні...
(діти на своїх екранах обводять маркером-пультом склади)
- Знайдіть та прочитайте слова:
мама, мова, мило, вода, люди...
б) Гра „Вчитель” (Робота в парі)
- Прочитайте слова, знайдіть помилки та виправте їх.
пять бубликів подвіря біле-біле
пахне м’ята компютер вимкнено
деревяний стіл маряна лагідна
- Чи знайшли в словах помилки? Доведіть свою думку.
- Молодці, справились із завданням.
-А чи всім вдалося знайти помилки швидко?
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
1.Відгадування загадки.
Я не риба і не птах,
Є в ганчір’ї, в реп’яхах.
Я не звір і не людина,
Але зна мене й дитина. (Апостроф).
- Чи здогадались ви про що у нас на уроці піде мова?
- Сьогодні на уроці ми будемо працювати над словами з апострофом, над їх вимовою та звуковим аналізом.
- Щоб надалі ви не робили помилок в цих словах та змогли виправляти інших.
IV. Розв’язування часткової задачі.
1.Бесіда.
- Давайте пригадаємо, що ви вже знаєте про апостроф?
(Апостроф – це знак, він є не в кожній мові. Позначає роздільну вимову. Стоїть завжди після твердих приголосних, а букви «я», «ю», «є», «ї» після апострофа позначають два звуки).