Урок читання з використанням інтерактивних технологій - 3клас

Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF) 

 

Урок читання з використанням

інтерактивних технологій

3клас 

Тема уроку. Ігор Калинець "Про що розповіли Незабудки". 

Мета. Удосконалювати техніку читання прозових творів, насичених діалогами;

виробляти навички чіткої й виразної вимови; вчити голосом, інтонацією передавати

настрій дійових осіб. Виховувати бережне ставлення до природи. 

Обладнання. Малюнки квітів (кульбаба, тюльпан, дзвіночок, бузок, волошка,

ромашка, фіалка, незабудка), картки зі словами. 

Методи і прийоми: ”Асоціативний кущ”, ”Передбачення ”, ”Взаємні  запитання”,

”Сенкан”,   ”Мозковий штурм”,     ”Мікрофон”. 

Форми: робота в парах, групова форма роботи.

 

Хід уроку

І. Вправи на вдосконалення навичок читання.

1. Гра "Переплутанка". 

Читання анаграм. 

сніжпідник (підсніжник)             астрай (айстра)    ,

нятрода (троянда)             каалфі (фіалка)

шоквола (волошка)            гаритмарка (маргаритка)

циснар (нарцис)                 кам (мак)

темазанхри (хризантема)   пантюль (тюльпан)

шокамар (ромашка)          азканедбу (незабудка)

 

Яким одним словом можна узагальнити усі ці слова? (Квіти.)

 

„ Мозковий штурм” 

Які квіти ви ще знаєте? 

Які квіти називаються лісовими, польовими, декоративними?

 

2.Розмовна хвилинка. 

— Квіти — це вічні і прекрасні супутники нашого життя. А чи знаєте
ви, що квіти насправді чарівні? Вони розмовляють між собою, сміють
ся, люблять, як і ми, вранці умиватися, грітися на сонечку і навіть ба
чать різнокольорові сни. Зараз ми з вами відгадаємо, які сни бачать деякі
квіти. 

Учитель показує малюнки квітів. Діти повинні назвати цю квітку і колір її сну; всі інші слова говорить учитель.

 

„ Асоціативний кущ” 

Кожній квітці уночі

 Сняться кольорові сни.

... (Кульбабі) сняться ... (золоті),

 ... (Тюльпану) — сни ... (червоні).

 І дуже-дуже ... (голубі) —

 ... (Дзвіночку) лісовому.

 ... (Бузку) — ... (бузкові) сняться сни,

... (Волошці) — ... (волошкові).

 ... (Ромашці) — ... (білі) від роси.

 ... (Фіалці) — ... (фіалкові).

 

3.Читання вірша із пропущеними літерами, що позначають голосні звуки. 

_ вр_нц_ пр_к_д_ _тьс_

 Кв_т_: т_м _ т_т. _

   р д жн м  згр_йк_м_

 Дл_ вс_х  нвкрг цв_т_ть.

(А вранці прокидаються

 Квіти: там і тут.

 І райдужними зграйками

 Для всіх навкруг цвітуть.)

 

II. Повідомлення теми і мети уроку. 

Чарівний світ казкового квіткового царства. Скільки легенд, ка

зок, віршів складено про них! І кожна ще й досі таїть у собі чимало

незвіданого, загадкового, таємного. Ось подивіться на цю квітку.  

(Учитель показує малюнок незабудки.) Ви впізнали її? 

А ось послухайте, про що розповіли незабудки українському письменнику Ігорю Калинцю. Він усе запам'ятав і записав для вас.

 

III. Опрацювання казки І. Калинця "Про що розповіли Незабудки".

   Розповідь про автора твору 

        Ігор Калинець — наш земляк, який живе і працює у Львові. З раннього  

дитинства майбутній поет цікавився історією своєї Батьківщини, культурою рідного  

народу. І, звичайно, коли почав писати свої твори, то в них висловлював любов до  

неньки-України, до звичаїв рідного народу. Та за тодішньої влади це був злочин.  

Поет встиг видати лише однісіньку маленьку книжечку «Вогонь Купала» в 1966  

році, і за це був засланий у далекий холодний Сибір. Понад двадцять років ми не  

чули його чистого голосу. Його твори друкувались лише за кордоном. Тепер,  

нарешті, починають друкувати поезію Калинця і в Україні.