Тема: Симетричні форми. Практична робота «Світ комах».

Інтегрований урок з розвитку зв’язного мовлення, позакласного читання, музики та образотворчого мистецтва. 2 клас.

Тема: Симетричні форми. Практична робота «Світ комах».

Мета: Дати певний об’єм знань про життя метеликів. Навчити малювати у різній техніці.   Розвивати образне мислення, увагу, фантазію, художньо-естетичний смак у процесі оформлення виробів, творчу уяву, відчуття симетрії і пропорції. Вдосконалювати мілку моторику пальців та кисті. Виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу, прагнення до гармонії, краси.

Обладнання: колекції метеликів, енциклопедії, розвивальні таблиці, мозаїка, простий олівець, альбоми, грамзапис, акварельні фарби, салфетки.

Хід уроку

I.      Організація класу.

II.      Мотивація навчальної діяльності.

Створення емоційного фону.

- Заплющіть очі, послухайте музику та уявіть яскравий літній день. Ми вийшли на    квітучі луки. Ласкаво світить сонце. Мешканці луків займаються своїми справами. Скільки навколо кольорів: жовтий, синій, рожевий, зелений! Ми торкаємося м’якого барвистого килима і відкриваємо очі.

- Яких комах ви побачили у луках?

Щоб дізнатися , про кого йде мова , відгадайте загадку:

Що то за гість?

Ніжок має шість.

Аж чотири крильця має

По квіточках літає.

Не бджола , не джмелик

А зветься він…метелик.

III.      Повідомлення теми та мети уроку.

- Сьогодні ми помандруємо у казковий , чарівний світ природи, мистецтва та пропорції, згадавши тепле, яскраве літо та метеликів. Навчимося розфарбовувати метелика різними техніками. Дізнаємося більше про цю дивовижну комашку. Розглянемо узори на їхніх крильцях і самі намалюємо їх.

IV.       Розвиток конструктивно-художніх умінь.

1. На землі живуть мільйони різних тварин. І серед них найбільше захоплення викликають метелики (140 000 видів).

У Давньому Римі існувала легенда , що метелики походять від квітів, які відірвалися від рослин.

- Де ви бачили метеликів?

- Чи знаєте ви їх назви?

Махаон – один із найбільших метеликів.. У нього жовті крила з чорними і червоними цяточками. Махаона прозвали вітрильником , тому що він пливе у повітрі , як прекрасний корабель.

Адмірал - на темних крилах-червоні лампаси-смуги. Навесні метелик, як і птахи , повертається з теплих країв.

Павичеве око. На крилах цього метелика –блакитні очі. Павич має схожі цяточки на своєму пір’ї.

- Як літає метелик?

- Чим живиться метелик?

- Де знаходяться у метелика вушка?

Метелик відрізняється від усіх комах наявністю луски на крилах. Найбільше метеликів у тропічних країнах. Це й зрозуміло: там ніколи не буває холодної зими і дуже багато запашних квітів.

Розмах крил звичайних метеликів досягає 14-15 см. Найбільший метелик живе у Південній Америці - південноамериканський нічний – Агрипина. Якщо б його намалювати у повний зріст , то не вистачило б книжкової сторінки. Є метелики нічні та вечірні, а є денні. Денні метелики мають дуже яскраве забарвлення.

- А чому?

Хто з дорослих і дітей не захоплювався метеликами, не бігав від квітки до квітки, милуючись цими яскравими тендітними створіннями, із захопленням не роздивлявся яскраві візерунки на їхніх гарних крильцях. І це не дивно. Адже метелики-прегарні створіння природи, такі ж яскраві , як квіти.

2. Казка Устини Золотоустової «Метелик».

3. Пісня «Ось чого ж ти метелику?»

Слова А. Півчук.

Музика В. Верховинця.

Придивіться уважно до крил метеликів. Весна не пошкодувала барв для їхньої краси.

- А ці метелики просять вас допомогти відшукати їм свої крильця.