Урок українського читання. Тема: Урок-подорож поетичним стежинами. Василь Симоненко. «Виростеш ти, сину…»

Урок українського читання

Тема: Урок-подорож поетичним стежинами.Василь Симоненко. «Виростеш ти, сину…»

( До 75 річниці з дня народження Василя Симоненка присвячено цей урок).

Мета: Поглиблювати вміння учнів виразно читати вірші, знаходити головну думку твору, вчити порівнювати зміст віршів схожих за тематикою.

Спонукати учнів до усвідомлення необхідності жити в мирі та злагоді.

Виховувати в учнів дбайливе ставлення до Батьківщини.

Плекати в них почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння, причетності до всіх подій, що відбуваються в Україні.

Формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів народу, глибоку повагу до батьків, до  України.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Обладнання уроку: Картки для роботи в групах, портрети Василя Симоненка, виставка творів В.Симоненка, вишиванки, ілюстрації «Верба», «Калина», «Ювілейні монети», прислів’я про мову, про Батьківщину, плакат «Символіка України», жетони «ягоди калини» для нагородження працюючих учнів, карта-схема «Подорож».

Очікувані результати: Навчити виразно читати вірш, ознайомити з творчістю В.Симоненка, пробудити відчуття гордості за свою країну, її неповторність, поглибити патріотичні почуття, пробуджувати інтерес учнів до української поезії, в процесі роботи вчити робити висновки.

Хід уроку

1.Організація класу. (Вчитель читає вірш)
Дзвоник  всім нам дав наказ –
До роботи, швидше в клас.
Біля парти станьте чемно –
Хай мине час недаремно.

Будьте уважні й старанні  всі –
Сядьте рівненько на місця свої.

2. Колективна готовність  до роботи:

Діти, на сьогоднішньому уроці ми повинні засвоїти твердження:

( Діти читають напис на дошці).

Пам’ятай! Життя твоє одне – проживи його гідно!

Батьківщина, як і мати, одна – не зраджуй їй!

Працюй для своєї країни, для свого народу!

3.Створення емоційного настрою:  слухання «Пісня проУкраїну»  (Л.Забашта,                     Т. Лобода) .

4.Актуалізація знань
– Діти, ми живемо в Україні.  Україна наша держава, Україна наша Батьківщина.

Батьківщина це земля не лише наших батьків, а й дідів і прадідів. Батьківщина це край, де здавна звучить наша рідна мова  й  материнська  пісня. Наша Батьківщина зветься Україною.

Урок закликає нас до подорожі поетичними стежками. Впродовж подорожі ми ознайомимося з творами українського поета Василя Симоненка, портрет його до вашої уваги, згадаємо символіку нашої держави, в кінці нашої подорожі зробимо висновок: що для людини найдорожче, кого називають патріотом своєї Батьківщини. Ось карта нашої подорожі.