Заняття з математики (старша група)
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Заняття з математики. (старша група)
Тема: Контрольне заняття.
Мета: Виявити рівень знань дітей з математики за вивченими темами. Закріпити вміння дітей рахувати в межах від 1 до 10. Вправляти у порівнянні двох груп предметів та встановлені рівності між ними. Закріпити вміння розрізняти геометричні фігури за їх властивостями та назвою: круг, квадрат, трикутник. Порівняння смужок за довжиною та шириною. Закріпити назву кольорів і вміння визначати на дотик з якого матеріалу виготовлений предмет. Виховувати увагу, самостійність, витримку, звичку до самоконтролю.
Матеріал:
Демонстраційний: Набір цифр від 1 до 10, металофон, геометричні фігури, умовні міри, предметні картки, дрібні іграшки.
Роздавальний матеріал: картки з цифрами, дві смужки для викладання предметних карток, різні за довжиною та шириною смужки, геометричні фігури, предметні картинки.
1. Організаційний момент.
Привітання
Вихователь: Добрий день, шановні діти!
Вправо-вліво поверніться,
Одне одному всміхніться
А дню ясному вклоніться.
Свій день завжди починайте з усмішки, і тоді у вас буде все гаразд, бо від неї всім стане тепліше. Даруйте всім свої посмішки і нехай всі посміхаються вам.
- Діти, зараз у нас заняття з математики.
2.Мотиваційний момент.
( Стук у двері. Заходить Курочка-Журочка та плаче).
Вихователь: Добрий день Курочко-Журочко! Чому ти така засмучена та ще й плачеш?
Курочка: Як мені не плакати, коли Скрекотуха забрала у мене моїх маленьких діток, а мені залишила листа якого я й прочитати не можу. Діти, допоможіть мені будь-ласка!
Вихователь: Ну, звичайно ми тобі допоможемо.
Курка: А ви знаєте як звуться мої маленькі дітки?
Діти: Курчата.
Вихователь: Ми навіть можемо тобі довести це.
(Діти складають розповідь-опис).
Курчат висиджує квочка. Вони вилуплюються з яйця. Тіло курчат складається: з голови, на якій розміщені очі, дзьоб, вуха яких не бачимо, бо вони заховані під пухом, з тулуба, на якому є крила, хвіст і лапки. Курчата люблять їсти черв’яків, подрібнені зерна пшениці та кукурудзи, а ще щипають травичку.
Квочка: Так, бачу ви все знаєте про моїх діток, а ще якщо виконаєте ці завдання, то знайдете їх обов’язково.
3. Основна частина.
Активізація діяльності дітей через гру
Вихователь: (читає лист ) Розв’язати слід завдання не прості, а математичні! Виконавши їх ви врятуєте десятьох курчат
1. Гра «Квочка та курчата»
( Порядкова лічба в межах десяти).
Вийшла курка за поріг
Прогулятись у дворі
Слідом – хлоп’ята, дівчата –
Жовті курчата.
Квочка їм: « Кудах-тах,тах,
Не ховайтеся в кущах.
Де ви, скільки вас?»
2. Гра « Скільки зерняток?»
( Гра на розвиток уваги).
Вихователь стукає по металофону. Дитина слухає і каже скільки разів простукав вихователь, щоб визначити кількість зерняток.
3. Гра « Оплески»
Дитина має плеснути в долоні стільки разів, скільки предметів знаходиться на столі.
4. Гра «Яке число промайнуло?»
Вихователь, рахуючи кожен раз до 10-ти навмисне пропускає якесь число. Дитина відповідає яке число пропущене.
5. Завдання.
Робота з смужками на повторення порядкової лічби від 1 до 10.