Прикметник. Значення, питання, зв’язок з іменником.

Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)

 

Прикметник. Значення, питання, зв’язок з іменником.

Мета:

·        створити змістовні та організаційні умови для актуалізації знань про прикметник;

·        сприяти усвідомленню учнями граматичного і змістовного зв’язку прикметника з іменником;

·        забезпечити розвиток уміння вживати прикметники у власному мовленні й на письмі;

·        допомогти учням ознайомитися із лексич­ним значенням слів, що називають ознаки предметів;

·        забезпечити розвиток  уваги, спостережливості;

·        сприяти розвитку у дітей вміння орієнтуватися в інформаційних потоках оточуючої середи завдяки впроваджуванню в навчальний процес інформаційно-комунікативних технологій;

·        створити умови для виховання у дітей поваги до багатства рідної мови.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: мультимедійна установка, «Словникові скарбнички», підручники укр.мови для 6 класу, персональні картки, картки з буквами.

 

Хід уроку:

І. Організація класу до роботи (Слайд 1.)

- Дітки, поверніться до гостей, що будуть присутніми на нашому уроці, подаруйте їм свої посмішки і сідайте, будь-ласка.

Ось дзвінок нам дав сигнал.

Працьовитий час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок мови починаймо.

II. Мотивація навчальної діяльності.

- А щоб мова рідна нам допомогла своїми правилами, вказівками, підказувала нам вірний шлях виконання  завдань, ми до неї звернемось.

(До дошки виходять учень та учениця в національних костюмах та читають вірш)

Будем рідну мову

Дружно ми вивчати.

Розберемо кожне слово,

Щоб її нам краще знати.

Бо вона така чарівна,

Мелодійно так звучить.

Поміж мовами царівна.

Як без неї в світі жить?!

Тож вивчайте рідну мову

Вже тепер з маленьких літ.

Українське наше слово

Хай звучить на цілий світ!

 

III.Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

- Розпочати наш урок я пропоную з ознайомлення з тими за­вданнями, що чекають нас на уроці.

План (Слайд 2.)

1. «Очікування».

2. Каліграфічна хвилинка.

3. Стежина загадок.

4. Спостереження за мовним матеріалом..

5. Дослідницька робота в групах.

6. Підсумок уроку.

— Свою роботу ви оцінюватимете, відкриваючи букви слова радість. Бажаю вам відкрити все слово.

- Перший етап уроку – «Наші очікування». (Слайд 3.) Розкажіть про свої очіку­вання від уроку.

«?» — дізнатися нове

«!» — повідомити свою інформацію

«+» — запам’ятати.

(Діти висловлюють свої очікування)

 Каліграфічна хвилинка(Слайд 4.)

1. Вступна бесіда

Учитель.

   Другий етап уроку – «Каліграфічна хвилинка». Допоможе її нам провести ось цей малюнок. Що зображено на ньому?

   Чим прикрашали люди україн­ське подвір’я?

   Які квіти традиційно росли на укра­їнському подвір’ї?

   Відкриємо зошити. Повторимо правила роботи у зошитах.(Мовна розминка)