Розробка уроку з української мови у 2 класі. Тема. Буквосполучення ЙО, ЬО.

Розробка уроку з української мови у 2 класі.

Тема.                  Буквосполучення ЙО, ЬО.

Мета:                 формувати вміння читати слова з буквосполученнями йо,                    ьо, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати                             мовленнєві, читацькі та графічні вміння, виховувати                              працьовитість, почуття дружби.

Тип уроку:                 комбінований.

Обладнання:    казковий герой Капітошка, сигнальні картки з                                       буквосполученнями йо, ьо, дві таблиці з текстами                                           (словосполучення і текст „Товариші”), таблиця для                               складання сенкану, окремі слова на смугах паперу для                                   складання сенкану, тлумачній словник.

Література:        1. Програми для середньої загальної школи. 1 - 4 класи.                       – К.,2006.

2. Хорошковська О.Н.,Охота Г.І.

Українська мова : Підручник для 2 кл. – К.:                                            „Освіта”,2002.

3. Савчук С.П., Присич А.Є.

Уроки з використанням інноваційних технологій. -                                Харків: „Основа”,2006.

Конспект уроку складено згідно з державною програмою. Підібраний матеріал дає змогу реалізувати змістовні лінії: мовленнєву, мовну, соціокультурну у відповідності до освітньої галузі «Мова і література» Державного стандарту.

Урок складається з таких елементів і завдань:
І. Актуалізація знань.
* вправи на дихання;
* артикуляційні вправи;
* вправи на правильність;
* вправи на свідомість;
ІІ. Робота з новим текстом на уроці.
* ознайомлення;
* багаторазове читання з різними видами завдань:
- вибіркове читання;
- уточнююче читання;
- доведення думки словами з тексту;
- діалоги;
 ІІІ. Закріплення отриманих знань.
* читання тексту в особах;
* виділення і перечитування найголовнішого в тексті;
* характеристика героїв через сюжетну лінію тексту або словами автора;
* визначення частини, яка виражає головну думку тексту;
Використані інтерактивні форми і методи роботи.

I.                  Організаційний момент.

II.               Актуалізація засвоєних знань.

1)    Вправи на дихання:

·        задуваємо свічку;

·        зліт літака.

2)    Вправи для розвитку артикуляційного апарату:

·        фарбування язиком;

·        злизування варення;

·        біг коника.

3)    Приговорювання скоромовки.

Обережний хитрий лис

До нори вечерю ніс.

Біг додому лісом лис,

Шелестів над лисом ліс.

4)    Читання індивідуальних таблиць з буквою Йй.

Й й

вай                      сяй                      гай                      йому

вой                      сій                       рай                      йод

вуй                      сюй                     такий                  Йосип