Тема: Повітря навколо нас. Властивості повітря
frj
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Урок
Тема: Повітря навколо нас. Властивості повітря
Мета: розширити й поглибити уявлення дітей про значення і місцезнаходження повітря на землі, про властивості повітря, про значення в природі властивостей повітря, використовувати елементи музикотерапевтичної педагогіки „Пісне знайка” „формувати вміння виконувати досліди, спостерігати за ходом і результатами досліду, вміння робити висновки, міркувати за аналогією, виховувати пізнавальний інтерес до вивчення природи, здатність спілкуватися в процесі самостійної діяльності.
Обладнання: дитячі надувні іграшки, повітряна кулька, склянка з водою, грудка сухої глини, землі, цукру, солі, свічка, шприц, дрібні клаптики паперу, ілюстрації, ПК
Хід уроку
І Організаційний момент
Дзвінок пролунав веселий,
Дружно всіх він кличе в клас.
Стали , дітки . всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли
Працювати почали
Цікаві дії на уроці
Пропоную я для вас.
ІІ Актуалізація опорних знань
І. Хвилинка спостережень
Наш черговий синоптик дасть нам уявлення про сьогоднішній день
- Яке сьогодні небо?
- Чи були зранку опади?
- Чи є сьогодні вітер?
- Що можна сказати про сьогоднішню погоду?
- Порівняємо її з погодою попередніх днів тижня. Що ви помітили?
2. Повторення вивченого на минулому уроці
Загадки
Всі його люблять, всі його чекають,
А хто подивиться — кожен скривиться. (сонце)
Він і гріє, і пече,
І, як зайчик грається.
Схочеш взять його – втече
І мерщій сховається. (сонячний промінчик)
Сонце – це світло, Сонце – тепло,
Сонце – усього життя джерело („ Пісне Знайка”)
Сонце посилає нам на землю сонячні промінчики. Ми спробуємо зобразити наше сонечко з гарними промінчиками, які є відповідями на такі запитання:
Можна провести у вигляді індивідуального чи фронтального опитування
- Індивідуальне опитування (використовуємо комп'ютерні тести або запитання у вигляді роздаткового матеріалу):
ТЕСТУВАННЯ
1. Сонце дає Землі:
а)тепло;
б)світло;
в)світло і тепло.
2. Для чого сонячна енергія потрібна живим організмам?
а)для росту;
б)руху;
в)розвитку;
г)для росту, розвитку, руху.
3. Чи правильне твердження: „Сонячні промені однаково нагрівають поверхню Землі?”:
а)так
б)ні