Тема: Вплив алкоголю, наркотиків на нервову систему і поведінку людини

Тема: Вплив алкоголю, наркотиків на нервову систему і поведінку людини

Мета: встановити причини, наслідки, природу дії алкоголю, наркотиків на нервову систему та психіку людини; переконати учнів в неприпустимості вживання наркотиків, визначити основні шляхи профілактики наркоманії, алкоголізму; навчити учнів протистояти шкідливим звичкам.

Обладнання: малюнки, саморобні плакати, додатковий та інформаційний матеріал, додаткова література.

Тип уроку :  урок – тренінг

Епіграф: «Щоб ворога перемогти,

треба знати його в обличчя»

(народна мудрість)

Хід уроку

Сьогоднішній урок ми проведемо у формі тренінгу – це така форма роботи, в якій приймає участь кожен учень і всі разом ми повинні знайти відповідь на питання : “Як впливає алкоголь та наркотики на нервову систему та поведінку людини ?”

І так, починаємо.

Перша вправа “Здоров’я”.

“… Ходить гарбуз по городу,

питається свого роду

“Чи живі, чи здорові

Всі родичі гарбузові ?”

А в нашому класі чи всі здорові ?

-         Що таке “здоров’я” ? (усне обговорення).

Обговорення.

Вчитель. За визначенням ВООЗ   (написано на аркуші )

ЯК РОЗМОВЛЯТИ З БАТЬКАМИ ПРО НАРКОТИКИ

1.      Не вживай наркотиків перед розмовою, будь тверезим.

2.      Старайся розмовляти без вуличних висловів та жаргону на звичайній зрозумілій мові.

3.      Краще зразу розповісти, як складаються справи у тебе з вживанням наркотиків: чи це лише експерименти, чи ти вживаєш їх давно.

4.      Під час розмови не відволікайся на сторонні теми, обговорюй лише конкретне питання, не підвищуючи голосу.

5.      Не звинувачуй батьків, не перекладай на них провину, адже ти розмовляєш з ними не для того, щоб їх принизити, завдати болю та сорому за те, що вони погано тебе виховали.

6.      Погоджуйся разом з батьками звернутися до лікаря. Приймай поради батьків без образ, щиро приймай допомогу, адже батьки завжди прагнуть бачити тебе здоровим.