УРОК-ТРЕНІНГ «За здоровий спосіб життя»

УРОК-ТРЕНІНГ «За здоровий спосіб життя»

ТЕМА :        Правда   про тютюн

МЕТА:  Надати учням достовірну інформацію про тютюн і тютюнопаління, розвінчати поширені міфи про популярність і магічність властивості тютюну;виховувати прагнення учнів

до здорового способу життя.

ОБЛАДНАННЯ :         Малюнки учнів за темою, аркуші паперу А-3, А -4,скотч, олівці, фломастери, маркери, картки з завданням.

ЩО ПІДГОТУВАТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

1.Підібрати прислів’я: «За здоровий спосіб життя»

2.Малюнки учнів за темою

3.Дослідники обговорюють з батьками чи знайомими людьми причини,з яких люди палять, чи

не роблять цього

4.Лікарі готують повідомлення про наслідки паління

5.Історики – «Історія виникнення тютюну»

ОРІЄНТОВАНИЙ ПЛАН ТРЕНІНГУ

Вступне слово вчителя, стартові завдання –   8 хв.

Взаємонавчання                                                - 10 хв.

Робота в групах                                                  - 10хв.

Інформаційне повідомлення                         -   7 хв.

Підсумкове завдання                                       -   8 хв.

Завершення тренінгу                                       -   2 хв.

СТАРТОВІ ЗАВДАННЯ

·         Привітайте учнів, назвіть тему і завдання уроку, повторить правила гри

·         Вступне слово вчителя: «Що таке тютюн і про походження тютюнопаління»

За сотні років до прибуття європейців американські аборигени вживали тютюн. Вони палили   сигари і люльки, жували і нюхали його, використовували в різних обрядах. Однак тютюну і сьогодні іноді приписують магічні властивості: начебто сигарета допомагає заспокоїтись, може зробити людину дорослішою,   популярнішою, розумнішою. Давайте поміркуємо: чи правда це, чи варто купувати цигарки та ризикувати своїм здоров’ям?   Якими бувають рішення у нашому житті?

Легенда про пихатого мандарина

Колись давно у Китаї жив розумний але пихатий мандарин(знатний вельможа)  . Цілий день він тільки і робив, що приміряв багате вбрання та вихвалявся   перед підданими своїм розумом. Так минали дні за днями, роки за роками… Аж ось країну облетіла звістка, що неподалік оселився чернець, розумніший за самого мандарина. Розлютився мандарин, почувши про це. Вирішив він оголосити поєдинок і відстояти свою славу нечесним способом: « Візьму я в руки метелика , сховаю його за спиною і запитує, що у мене в руках - живе чи мертве? Якщо чернець скаже, що живе,я роздушу метелика , а якщо мертве - відпущу його.» І ось настав день поєдинку . Чи мало людей зібралось у пишній залі, щоб побачити ці змагання най розумніших чоловіків. Мандарин сидів на високому троні, тримав зо спиною метелика і з нетерпінням чекав ченця. Аж ось двері відчинилися , і до зали увійшов невисокий, худорлявий чоловік. Він підійшов, привітався і сказав, що готовий відповісти на будь яке запитання.   Тоді мандарин мовив:» Скажи-но мені, що я тримаю в руках - живе чи мертве?» Мудрець усміхнувся і відповів: « Усе в твоїх руках!» Збентежений мандарин випустив метелика з рук, і той полетів, радісно тріпаючи крильцями.