Тема. Я сильний. Спритний. Вмілий.

Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)

 

Тема.Я сильний. Спритний. Вмілий.

Мета:

·        формувати у школярів переконання, що рух і здоров`я взаємопов`язані, що систематичні заняття фізичними вправами корисні для розвитку організму;

·        розвивати в учнів бажання проводити своє життя в русі: працювати над собою, займатися спортом;

  • заохочувати дітей до ігор, фізичних вправ, спорту, виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: комплекс вправ, малюнки «Ігри та забави», картки з зображенням «+», «-».

 

 

Хід уроку.

 

І. Організаційний момент.

- Посміхніться один одному, обміняйтися компліментами з товаришем по парті.

Хто здоровий, той сміється,

все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини,

це ж чудово для людини.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

     1. Розповідь доктора Спортсменкіна.

         Фізкультура та спорт корисні для здоров`я . Людський організм налаштований таким чином, що малорухливий спосіб життя швидко призводить до погіршення здоров`я, до різних порушень організму. Спостерігаються тоді втрата сили, зменшення швидкості, витривалості організму. 

        Словничок .

Сила здатність людини перемагати зовнішній опір.

Витривалістьздатність організму протистояти стомлюванню, витримувати велике фізичне напруження.     

     2. Робота за малюнками.

 Давайте роздивимося малюнки.

-         Що роблять діти? (Бігають, пригають, грають, ходять)

-         Для чого людина повинна багато рухатись?

Щоб бути здоровим , сильним, спритним та вмілим, треба багато рухатись та тренуватися.

    Мозковий штурм .

-     Назвати види рухової активності. (У переліку мають бути: ранкова зарядка, уроки фізкультури, танці, фізична праця, рухливі ігри, туризм й усі інші види спорту, які назвуть діти.)

     3. Бесіда

-         Хто з вас відвідує спортивні секції?

-         Яким видом спорту ви займаєтесь?

-         Що змінилось у вашому організмі?

 

4. Робота в парах з таблицею.

- Який вид спорту розвиває силу, а який – витривалість?


С


И


Л


И

 

 

Ходьба у середньому темпі

Підтягування

Плавання

Біг у повільному темпі

Біг на ковзанах

Віджимання

Крос

Катання на велосипеді

Вправи з гантелями

Спортивні ігри

В
И
Т
Р
И
В
А
Л
О
С
Т
І

 

     5. Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

       Робота у зошиті