Тема. Ми у космос летимо. Заняття за інтересами. 4 клас.

Тема. Ми у космос летимо. Заняття за інтересами. 4 клас.

Мета. Закріпити вміння учнів працювати з технікою складання паперу «Орігамі». Виготовити моделі ракет, супутників, гратографії «Сузір’я», геометричну аплікацію, мозаїку «Чумацький шлях». Навчати працювати в групах, в парах та закріплювати вміння працювати з ножицями, олівцями, клеєм, кольоровим папером, дисками. Формувати відчуття прекрасного. Розвивати творчі здібності дітей, просторове уявлення. Виховувати любов до праці, бажання передавати словами красу навколишнього світу.

Обладнання та матеріали. Кольоровий і білий папір, картон, ножиці, клей, лінійки, прості та кольорові олівці, диски, серветки, зубочистки.

На дошці портрети космонавтів, дитячі малюнки про космос.

Вчитель.  Я всміхаюсь сонечку:

Діти. Здрастуй, золоте!

Вчитель. Я всміхаюсь квіточці:

Діти. Хай вона росте!

Вчитель.  Я всміхаюсь дощику:

Діти. - Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся, зичу їм добра!

Вчитель.  Ось дзвінок нам дав наказ,

До роботи, в добрий час!

Вчитель. 12 квітня весь світ відзначає День космонавтики, і цього дня більше 140 країн з гордістю згадують, що є космічними державами. Для України цей день також особливий, оскільки вона входить в першу п'ятірку. Саме 12 квітня 1961 року вперше у світі спорядили людину в космос.  Хто це?

Учень. Це був Юрій Олексійович Гагарін. Він з дитинства мріяв про небо, старанно навчався у школі. І ось збулася його мрія. 12 квітня 1961 року на космічному кораблі «Восток» він здійснив політ у космос і пробувши 108 хвилин у космосі благополучно повернувся на Землю. З польоту Гагаріна в космос розпочався новий етап в історії нашої планети – ера завоювання людиною навколосонячного простору.

Вчитель. А чи знаєте ви хто була перша жінка космонавт?

Учень. Валентина Терешкова - перша у світі жінка-космонавт, 16 червня 1963 року, о 12 годині 30 хвилин на орбіту супутника Землі був виведений космічний корабель "Восток-6", вперше в світі пілотований жінкою. Валентина Володимирівна 48 разів облетіла навколо Землі. 26-річна Валентина Терешкова здійснила 70-годинний польот і ступила на землю вже жінкою-символом.

Вчитель. В космосі побувало багато українців, а хто був першим космонавтом незалежної України?

Учень. Леонід Каденюк, льотчик-випробувач, він опанував 54 типи військових літаків. 19 листопада 1997 року здійснив космічний політ, як експериментатор, на американському космічному кораблі Columbia. Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин. Під час польоту на борту корабля лунали українські пісні. Членам екіпажу пісні так сподобались, що вони почали вивчати українську мову.

Вчитель. Сьогодні ми з вами полетимо в космос. Адже це так цікаво. Подорожувати космічними шляхами і розгадувати таємниці Всесвіту. У політ відправляться 5 екіпажів. Кожен екіпаж має свою назву. (Звіт капітанів).

Учень. Екіпаж «Комета». Комети – це малі тіла Сонячної системи. Вони мають яскраве тіло, що світиться, та хвіст. Комети іноді називають мандрівниками космосу, тому що з’являються вони до нас із глибин космічного океану.

Учень. Екіпаж «Зоряний». Коли ми дивимося на зірки, вони нам здаються маленькими краплинками, а насправді – це велетенські кулі розжареного газу. Відстань між зірками вимірюється світловими роками.

Учень. Екіпаж «Орбіта». Орбіта – це траєкторія, якою рухаються небесні тіла. Для космічних апаратів перед запуском проводять розрахунки орбітального руху.

Учень. Екіпаж «Венера». Венера за розмірами майже така, як і Земля. Вона мов сестричка-близнючка нашої планети. Венера відносно молода, їй приблизно 500 мільйонів років. Планета отримала свою назву на честь Венери, богині любові.

Учень. Екіпаж «Марс». Марсу надали ім’я римського бога війни, тому що планета має колір крові. Марс можна побачити із Землі неозброєним оком. У нього є два супутники – Фобос і Демос.