Розробка позаурочного заходу на тему: «Краса мирного життя»

Розробка позаурочного

заходу

на тему:

«Краса мирного життя»

Мета: показати учням дійсну красу мирного життя, порівняти її з воєнним часом, довести на конкретних прикладах, що мирне життя відкриває величезні можливості для людини в різних сферах її діяльності; продовжувати вдосконалювати уміння творчо працювати: спостерігати, аналізувати, порівнювати, узагальнювати різні факти; сприяти виробленню дослідницьких навичок розвитку логіки; виховувати самостійність, активність, наполегливість, відповідальність.

Методична мета: активізація розумової діяльності та розвиток творчих здібностей учнів призастосуванні інформаційних технологій на  позакласних заходах.

Учитель: Доброго дня, любі друзі та шановні гості! Ми раді вітати вас на черговому засіданні лабораторії « Творчість» , тема якого « Краса мирного життя». Сьогодні за ініціативою учнів ми будемо працювати у звичній уже для нас формі: кожна пара у ролі кореспондентів займається самостійно обраним питанням нашої теми, а потім презентує його у вигляді відеорепортажу всім присутнім.Отже, сьогодні ми з вами будемо говорити про найяскравіші моменти мирного життя.

Бібліотекар: Наше мирне життя асоціюється у нас перш за все з блакитним чистим небом, а кожний яскравий момент цього життя несе білий голуб, що є символом миру. Отже, сьогодні кожен з вабрав свого голуба, тобто свій яскравий момент мирного життя і зараз ви будете випускати своїх голубів на небо і розмальовувати  наше життя яскравими фарбами. Перш ніж розпочати, ми хочемо поставити перед вами проблемне питання, відповідь на яке ви дасте наприкінці нашого засідання: « Що особисто ти можеш зробити для збереження миру?»

1. « Здоров`я»

Учень:  Ми вважаємо, що найголовніша цінність, яку дарує нам мирне життя – це здоров`я .

( учень «випускає»  на небо голуба здоров`я)

Війна і здоров`я – це слова- антоніми. Війна – це не тільки кров, біль, рани, смерть на полях битв , це ще тиф, цинга, дистрофія та передчасна смерть для тих, хто залишився на окупованій території й навіть у тилу. Адже нестача їжи, одягу, тепла приводили до передчасної смерті молоді. Згадаймо велику трагедію блокованого Ленінграду, де від холоду й голоду померли тисячі людей. А в деяких країнах наслідки війни відчуваються і сьогодні: в Японії після ядерного бомбордування Хіросими і Нагасаки і до сих пір народжуються діти – каліки.

Учень:  Ніхто з вас не буде заперечувати істину про те, що найголовніше в житті людини – це здоров`я. Адже коли людина здорова, перед нею відкривається весь світ, вона енергійна, бадьора, цілеспрямована, вона може вирішити будь – яку проблему.

Відеорепортаж « Здоров`я»

Здоров`я – це найбільша цінність людського життя. Вчені всього світу наполегливо шукають шляхи його покращення та зміцнення. Інколи поштовх до такого відкриття дає народний фольклор. «На золоті – сріблі їли і

пили» - подібний опис биту царських осіб зустрічається в кожній народній казці. Нам ці рядки говорять тільки про багатство, чи не нак? Але вчені і лікарі побачили в них більш глибокий підтекст - оздоровчий.Сьогодні майже всі вчені – медики говорять про те, що блюдечка з|із| дорогоцінним|коштовним| розписом і золоті ложечки - це не розкіш, а залог здоров`я та довголіття і закликають не скупитися, а придбати подібний посуд|набути| .Саме він  активізує процеси обміну, зміцнює циркуляцію крові, протистоїть депресії. Вчені ПАР запропонували ввести золото в пігулки проти найстрашніших захворювань людства, адже такі лікі  діють вибірково, руйнуючи тільки злоякісні утворення, не зачіпаючи клітини здорових тканин. Але ж золотий посуд занадто дорогий. Можна використовувати срібло – це теж знахідка для здоров`я людини. Ще багато віків тому воїни прибинтовували до ран срібні монети, люди з зубним болем клали срібло за щоку.Шматочок срібла, кинутий в ємкість з водою, не давав їй псуватися напротязі тривалої

подорожі . Іони срібла гальмують ріст близько 500 різновидів мікробів, грибків, вірусів, не пошкоджуючи корисну флору нашого організму.Тому саме срібну воду п`ють космонавти, моряки на підводних човнах та човнах далекого|дальнього| плавання. До речі в Германії та Ірані ще з 40 років воду в централізованих системах водопостачання дезинфікують сріблом. Отже, ми можемо зробити припущення, що найбільш здорова людина на Землі – султан Брунея, який має 5т золота у злитках, 18 золотих сервизів,-золоту бесідку,  золоті монети, золоті колекційні автомобілі, золотий літак тощо. Але ж нам дуже далеко до султана. Іноді грошей не вистачає, щоб придбати золоту чи срібну каблучку. Попри все нам ніщо не завадить бути здоровими!Отже, декілька простих правил для поліпшення свого здоров`я:

1.Відмовтеся хоча б від однієї шкідливої звички( їсти ночами, перекусувати в обід пиріжками сумнівного походження, палити тощо). Або ж хоча б зменшіть для початку кількість випалених цигарок за день, а збережені гроші складуйте в окремий гаманець. Вже через місяць у вас покращиться колір обличчя й збереться сума грошей, достатніх для поповнення рахунку на мобільному телефоні або для придбання подарунку близькій людині.

2. Придбайте хоча б одну корисну звичку: пити зелений чай, провітрювати спальну кімнату перед сном при будь – якій погоді, проходити пішки декілька зупинок,відмовтеся від ліфтів тощо.

3. Запишіться на будь – який безкоштовний гурток нашого ліцею за власним бажанням: волейбол, футбол, теніс, танці. Це не тільки надасть вам здоров`я , але і зробить вашу фігуру ідеальною.

4. Частіше посміхайтеся, адже посмішка|усмішка| у відповідь – це величезний заряд позитивної енергії.