Усний журнал: Життя видатних людей. Тема. Цікаві факти про Піфагора

Усний журнал

Життя видатних людей

Тема. Цікаві факти про Піфагора

Мета: збагатити і розширити знання учнів про Піфагора, викликати інтерес до його яскравої особистості, його творів, думок, розвивати вміння ораторського мистецтва, навички вільного володіння словом, формувати морально-етичні ідеали, розвивати творчість, виховувати впевненість у своїх силах, знаннях, самостійність, наполегливість у розв’язуванні задач, позитивне ставлення до навчання.

Обладнання: ілюстрації з зображенням Піфагора, пентаграми, персня піфагорійців, роздатковий матеріал до  гри «Піфагорова головоломка», умова задачі Л.Пізанського для самостійного опрацювання (роздатковий матеріал).

Зміст

Легенда про народження………………….1

Дитячі та юнацькі роки……………………2

Школа піфагорійців………………………..3

Філософське вчення Піфагора…………….4

«Усе впорядковується відносно чисел»…..5

Чи знаєте ви, що…………………………....6                                 Гра «Піфагорова головоломка»…………...7

Поетична сторінка………………………….8

Старовинні задачі ……………………….....9

Хід заходу

Учитель.

Найпопулярнішою з усіх теорем

планіметрії є теорема Піфагора.

Причинами такої популярності є

простота, краса і значення.

Про теорему Піфагора так сказав

німецький вчений Йоганн Кеплер:

«У геометрії є два скарби: перший – теорема Піфагора, другий – золотий поділ. Перший можна порівняти з мірою золота, другий – із коштовним каменем».

Зі сторінок цього журналу ви дізнаєтеся про життя та досягнення людини, чиїм іменем названа ця теорема, а саме, про Піфагора, давньогрецького математика, філософа, засновника школи та напряму філософії, про інші аспекти його життя: про скромність у побуті, його погляди на мораль, про духовно-наукові дослідження, в яких до нього примкнули багато учнів.

Методика проведення заходу

Один за одним виходять учні зі сторінками в руках. У першого напис «Сьогодні у номері».

Ведучий (оголошує): Усний журнал «Життя видатних людей», випуск перший: «Цікаві факти про Піфагора»

Кожний учень, який несе сторінку, повідомляє про те, що почують і побачать глядачі у журналі. Після чого ведучий запрошує до слова кожного виступаючого.

Ведучий: Ви дізнаєтеся про таке.

1 сторінка

Легенда про народження

Піфагор жив у 6 столітті до нашої ери. Він

народився у Греції, на острові Самос у сім’ї

золотих справ майстра Мнесарха.

За  легендою оракул пророчив йому та його

дружині Парфенісі народження сина, який

буде славитися віками своєю мудрістю,

справами та красою. Пророцтво збулося, і

тоді Парфеніса приймає ім’я Піфіада, на

честь Аполлона Піфійського, а сина називає Піфагором, на честь пророцтва Піфії. У легенді нічого не сказано про рік народження Піфагора, історичні дослідження датують його появу на світ приблизно 580 роком до нашої ери.