Різноманітність хвойних дерев. Виготовлення поробки з природного матеріалу- шишок

Різноманітність хвойних дерев.

Виготовлення поробки з природного матеріалу- шишок

Мета : привити любов до природи та розширити кругозір, спонукаючи учнів до нових захоплень .

Ознайомити з різноманітністю хвойних дерев.

Навчити  користуватись природним матеріалом та з’єднувати деталі у поробках.

Навчити малювати ,відчувати форму та пропорції.

Розвинути фантазію, зорову пам’ять та спостережливість, мілку моторику рук.

Виховати гармонійно розвинену особистість.

Обладнання: колекція шишок та плакати з хвойними рослинами;поробки-зразки.

Матеріали та інструменти для виготовлення поробки: ялинкова шишка, 2 зубочистки, 2 шапочки віджолудів або 2 шкаралупки фісташок, білий картон або альбомний аркуш, фарби, клей, олівець, пензлики, ножиці.

Хід заняття

I.                  Організаційний момент

II.      Мотивація та актуалізація знань дітей

1.     Вступне слово вчителя

Природа, яка оточує нас дуже різноманітна і цікава. Варто лише придивитись: ви відкриєте для себе світ, який раніше не помічали. Наприклад, зверніть увагу на траву, вона здається вам однаковою? А яке різноманітне колосся ви згодом побачите! Отже, вона не така вже й звичайна.  Неповторність та різноманітність природних форм надихає на творчість. З природного матеріалу можна виготовити багато цікавих поробок.

Завдання:розгляньте поробки та скажіть який природний матеріал в їх основі (поробки розроблені автором)

Всі поробки виготовлені з шишок,які доповнюються іншими матеріалами. А де ростуть шишки? Звичайно, на хвойних деревах!

1.     Розповідь про хвойні дерева та шишки

Хвойними називаються вічнозелені дерева з листям, перетвореним на голки. На відміну від листових дерев, хвойні скидають голки поступово протягом кількох років. Тому їх називають вічнозеленими.

Хвойні дерева ростуть на всіх материках (крім Антарктиди). Існує велика кількість видів, які різняться розмірами, формою листя (хвої), крони, шишок, тощо.                                                                                                                                   Цікаво, що хвойні дерева мають чоловічі і жіночі квітки. Саме шишки і є жіночими квітками (їх наукова назва – мегастробіли, а       Чоловічі квіти на сосні             чоловічих – мікростробіли).

Всім відомі такі хвойні дерева, як ялинка і сосна. У ялинки маленькі, коротенькі голочки, а у сосни вони видовжені. Відрізняються і шишки. Ялинкові шишки здебільшого м`які, тому що мають тонкі лусочки, а у соснової шишки лусочки тверді.

Якщо ви спостережливі, то зможете відповісти на запитання: в яких поробках використовується ялинкова шишка, а в яких - соснова?

Отже, метелик та білочка, а також голова мишки, виготовлені з ялинкових шишок (вони мають м’які лусочки); а тулуб мишки – з соснової шишки ( у неї тверді лусочки).

Про різноманітність хвойних рослин можна дізнатись, розглянувши колекцію шишок.