Тема. Дикі тварини. Ведмідь та їжак.
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема. Дикі тварини. Ведмідь та їжак.
Мета: розширити поняття «тварини», вміти розрізняти їх за певними групами: «свійські» та «дикі», формувати вміння вивчати істотні ознаки тварин, а саме ведмедя та їжака; знаходити схожість та відмінність між цими тваринами: за формою, покровом тіла, розміром, зовнішнім виглядом, забарвленням; вміти знаходити зайвий об’єкт серед «диких» тварин, класифікувати їх на групи;
розвивати увагу, кмітливість, спостережливість, мовленнєві навички, збагачувати словниковий запас учня, використовувати комп’ютерні технології;
виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: ілюстрації, комп’ютер.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
1. Психологічний настрій учня.
2. Хвилинка спостережень
- Що можна сказати про погоду сьогодні?
- Який зараз місяць?
- Які зимові місяці ти знаєш?
- Що тобі відомо про назву місяця грудень?
- Які зимові свята ти знаєш?
II. Основна частина.
1. Фронтальна перевірка.
- Відгадай загадки «Тварини»
А) Коло бабусі сидить у кожусі,
Проти печі грається,
Без водички миється. (кіт)
Б) Герой мультфільму «Ну, постривай!» (вовк)
В) Голодна – мукає, сита – жує,
Всім дітям молоко дає. (корова)
1. Слово вчителя.
- Ти познайомився з багатьма видами тварин. Скажи мені, будь ласка, а як тварини пересуваються.
Відповідь учня (Тварини бігають, літають, плавають, повзають, стрибають).
I. Оголошення теми та завдання уроку.
1. Слово вчителя
- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з такими дикими тваринами, як їжак та ведмідь. Давайте спробуємо відгадати наступні загадки:
А) Буркотливий, вайлуватий
Ходить лісом дід патлатий.
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою в лігві спати,
Як почує він весну –
Прокидається від сну. (ведмідь)