Урок природознавства. Тема : Материки Землі

Урок природознавства

Тема : Материки Землі

Мета:

·        Закріпити знання про карту півкуль, ознайомити учнів з поняттям « материки», з їхнім розміщенням на глобусі і карті півкуль

·        Формувати навички культури спілкування в групах, навичок ораторського мистецтва

·        Розвивати прагнення примножувати багатства Землі

·        Виховувати любов до рідної землі

Обладнання: фізична карта півкуль, пазли –материки , глобус, фізична карта України, завдання для груп, логічно - опорна схема, ілюстрації, фішки на кожній парті.

Усі учні поділені на команди: « Євразія», « Африка», « Північна Америка», « Південна Америка», « Австралія» « Антарктида»

Хід уроку:

І. Організація класу

Клас у мене – 4-В,

Він мене не підведе,

В мене друзів є багато

Ми працюємо завзято.

ІІ. Повідомлення тами і завдань уроку.

-         Доброго дня вам , діти. Я відкрию вам секрет. Сьогодні у нас урок незвичайний, ми будемо мандрувати.

-         А ви любиме мандрувати?

1.     Гра « Мікрофон»

-         Ти читаєш книжки?

-         Ти займаєшся спортом?

-         Ти загартовуєшся?

-         Ти їси багато вівсянки?

-         Це дуже добре. Сьогодні ми будемо мандрувати по нашій планеті. Чи знаєте ви як вона називається? ( Земля)

-         Правильно! Ми побуваємо на різних землях , познайомимося із рідкісними рослинами і тваринами.

-         Сьогодні ми здійснимо кругосвітню подорож на нашому уявному кораблі і працюватимемо в командах: «Євразія»,  «Африка» , «Антарктида» , «Північна Америка»,  «Південна Америка» , «Африка».

Вітер весело вітрила надуває,

Корабель швидкість набирає,

Попереду земля…..

- Як же називають землю моряки ви дізнаєтесь, коли зайдете в порт

« Дешифрувальники»

2. – А от тему сьогоднішнього уроку ви дізнаєтеся, коли виконаєте вправу «Дешифрувальник»

5. Робота з картою

- Знайдіть острови на карті. ( Гренландія)

- Що ж тоді , на вашу думку буде називатися напис під номером 1? ( це півострови)

- Знайдіть півострови на карті

( Кримський, Аравійський)

6.     Розповідь учителя про походження материків.

Історія виникнення материків

Вчені припускають ,що в прадавні часи всі материки становили одне ціле. Це був такий собі праматерик, який отримав назву Пангея. Потім він розколовся на кілька частин, які почали дрейфувати в різних напрямках. Так утворилися Північна та Південна Америки, Австралія, Африка та Євразія. Через кілька мільйонів років розташування материків може змінитися. Такі зміни можуть супроводжуватися сильними землетрусами та виверженнями вулканів. Потім він розколовся на кілька частин, які почали дрейфувати в різних напрямках. Так утворилися Північна та Південна Америки, Австралія, Африка та Євразія. Через кілька мільйонів років розташування материків може змінитися. Такі зміни можуть супроводжуватися сильними землетрусами та виверженнями вулканів.