Тема. Легенди та перекази рідного краю

Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)

 

Тема. Легенди та перекази рідного краю

Цілі. познайомити дітей з історією нашого міста, з життям наших предків; розвивати монологічне мовлення, мислення; закріпити вміння вибирати найголовніше, найсуттєвіше в тексті, в книгах; виховувати любов до рідного краю, бажання зберегти і примножувати історію.

Обладнання: книги «Хуст над Тисою», легенди рідного краю, «Замки Закарпаття», довідник для туристів «Хуст», альбом, «Наше місто», альбом «Легенди нашого краю», малюнки учнів.

 « Нема теперішнього

                                               без минулого»  

                             Хід уроку

 

І. Організаційна частина

     1. Привітання

 

І І. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні ми проводимо виховну годину на тему «Легенди й перекази рідного краю», на якій ми краще дізнаємось про минуле рідного краю, зокрема Хустський замок, від чого пішла назва нашого міста, річок, мікрорайонів; будемо розвивати своє зв’язне мовлення; вчитися шанувати і берегти історичні пам’ятки, природу.

   Проведемо наш урок у вигляді усного журналу.

 

 Перша сторінка нашого журналу «Наш рідний край»

Учень: Є щось святе в словах мій рідний край,

              Для мене це матусі пісня ніжна,

              І рідний сад від квіту білосніжний.

              І той калиновий у тихім лузі гай.

              Для мене- це твої стежки й мої,

              В містах і селах стоптані любов’ю.

              Й пісень людські прозорі ручаї,

              Усе, що серцю рідне невимовно!

              Його історія… . В ній стільки гіркоти

              І тим рідніш мені ти краю рідний!

              Що вже назад поламані мости

              І день встає, як райдуга погідний.

                                        Любов Забашта

-         Що може бути милішим за рідний край?

Рідна земля – це казковий світ дитинства і юності, це невичерпне джерело, що все життя живить душу людини добром і світлом, куди б потім не завели її шляхи далі.

У ній корінь нашого роду, все довічне, як життя і святе. Той корінь – то наша історія, наше минуле, без якого не має майбутнього.

    Давно відома істина: «Нема теперішнього без минулого». А раз минуле, то вже історія. Ми маємо багату історію нашого краю, як писемну так і усну.

 Писемна історія – це наукові книги, історичні записи, а усна історія – то і будуть легенди, оповідки, які відкривають нам історію нашого краю.

          Тож торкнемось серцем нашої історії.

 

Учень: Зроду в рід кладе життя мости,

              Без коріння саду не цвісти,

              Без стремління човен не пливе,

              Без коріння сохне все живе.

Коли є коріння є майбутнє.

 

Друга сторінка нашого журналу «Наше місто Хуст».

 

-         Діти, чим відомий, чим зачаровує Хуст?

Насамперед своєю красою.

Панорама міста.

-         Ось подивіться, який чудовий краєвид нашого міста.

Учениця: Старенький Хуст! Я твою сивину

                   Вплету в свою зеленокрилу мрію,

                    Туманом лину я у давнину,

                 І жемчуг між нарцисами посію.

Старенький Хуст. На Замковій горі,

Пущу минуле мурами блукати.

Візьму іскринку білу від зорі,

Й почну агатом місяць прикрашати.

Хуст – місто старовинне і буремна історія його сягає в глибину віків.

Про це свідчать сиві руїни на Замковій горі.