Усний журнал за темою: «Палити чи не палити?»

Мета: підвести учнів до усвідомленої відмови від паління, що ґрунтується на знаннях про його шкідливі наслідки; допомогти зрозуміти переваги здорового способу життя; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих.

Завдання: - показати зовнішню та внутрішню непривабливість тютюнопаління;

• Сформувати початкові знання про шкоду паління з огляду на анатомію та фізіологію людини;
  • Орієнтувати учнів на здоровий спосіб життя, стійке бажання бути здоровим.

Метод проведення: усний журнал з елементами гри.

Обладнання: запис на дошці теми, висловлення; таблиці з назвами сторінок; плакати; пазли.

Перебіг заходу

I.                        Організаційний момент.

II.                        Повідомлення теми і мети. Мотивація діяльності учнів.

Про шкоду паління говорять багато. Проте неспокій учених і лікарів, викликаний поширенням цієї згубної звички, росте, оскільки поки що значне число людей не вважає її за шкідливу для здоров’я. Отже, тема нашої виховної години – «Палити чи не палити?».

III.                        Основна частина.

1.                Слово вчителя.

Життя дається лише один раз. Яким воно буде, залежить лише від вас. Довгим чи коротким, щасливим чи ні. А щоб зрозуміти, замислитися над сенсом життя послухайте притчу.

2.                Притча.

Шматочок глини

Коли Бог зліпив людину з глини,у нього залишився невикористаний шматочок.

-                     Що ще зліпити тобі? – запитав Бог у людини.

-                     Зліпи мені щастя, - попросила та.

Нічого не відповів Бог, лише поклав людині в долоню шматочок глини, що залишився.

3.                «Мозковий штурм».

-                     Як ви гадаєте, для чого Бог зробив саме так?

(Можлива відповідь: щоб сама людина змогла зліпити собі щастя, яке вважає і якого прагне саме вона).

4.                Слово вчителя.

У вас відразу може виникнути запитання: як тютюн може вплинути на життя? Хіба може цигарка стати на заваді щастю? Не поспішайте з висновками. Дати відповідь на ці запитання ми з вами зможемо після того, як переглянемо сторінки усного журналу «Палити чи не палити?». І допоможуть нам у цьому однокласники. Отже, розпочнемо.

1.                Сторінками журналу.

Сторінка 1. Перше знайомство.

1-й учень. Тютюн родом з Америки, 12 жовтня 1492 р. матрос Родріго Тріана з корабля «Піанта» флотилії Христофора Колумба вигукнув: «Попереду земля!». Спочатку Колумб уважав, що перед ними східний берег казкової Індії. Насправді це був один з Багамських островів, якому Колумб дав назву Сан-Сальвадор.

Серед подарунків, що їх піднесли острів’яни Колумбові, було сушене листя, згорнене в трубочку, яке вони курили.

2-й учень. У пошуках золота Колумб поплив далі і 28 жовтня 1492 р. зійшов на берег Куби. Місцеві жителі зустріли прибулих з травою для куріння, яку вони називали «сигаро». Матроси Колумба були першими європейцями, які навчилися палити від острів’ян. Згодом насіння тютюну було завезено до Іспанії, а потім і до всіх куточків земної кулі.

Сторінка 2. Медична сторінка.

Учитель. Що ж відбувається в організмі, що він так реагує на тютюн? Які складові частини зумовлюють різні реакції серцево-судинної, нервової системи, органів травлення, органів дихальної системи?

Відповісти на ці запитання ми попросимо медсестру.