Тема: Сонячна система. Рух планет навколо Сонця.
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Урок природознавства
з використанням елементів інноваційних інтерактивних технологій
Учитель-методист вищої категорії: Цвик Андрій Іванович.
Хороснянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Пустомитівського району Львівської області
Клас: 5
Тема:
Сонячна система. Рух планет навколо Сонця.
Мета: дати дітям поняття про планети Сонячної системи, Всесвіт, пояснити процеси, що відбуваються в сонячній системі. Навчити їх розрізяти планети. Розвивати мовлення, пам¢ять, увагу, спостережливість, мислення. Активізувати словниковий запас учнів і робити самостійно висновки.
Виховувати інтерес до вивчення природничих наук, бережливе ставлення до природи.
Тип уроку: комбінований.
Основні поняття і терміни: Сонячна система, планети, орбіта, планети земної групи, планети - гіганти.
Методи і методичні прийоми:
• словесний (бесіда, розповідь, пояснення, робота з підручником),
• наочний (демонстрація наочності).
Обладнання: фотографії планет Сонячної системи, підручник, комп’ютер.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Відгадування загадок.
1. Вчений, що зірки вивчає, добре їх порядок знає.
Всесвіт без меж – не сон, знає все це...(астроном).
-Отже, сьогодні ми з вами будемо астрономами. А що мають астрономи, відгадайте.
2. Роздивитися мікроб допоможе мікроскоп,
А вивчати зорі щоб, треба мати...(телескоп).
- За допомогою чого вивчають зорі астрономи?
Вилучіть зайве.
- Прочитайте слова та вилучіть зайве. Поясніть свою відповідь.
Всесвіт. Земля. Сонце. Корисні копалини. Комети. Метеорити. Астероїди.
1. Актуалізація опорних знань.
Усне фронтальне опитування.
- Що таке Всесвіт?
- З чого складається Всесвіт?
- Що більше за розмірами Всесвіт чи Галактика? Чому?
- До якої системи належить планета Земля?
- Чому систему називають Сонячною?
- Які небесні тіла утворюють Сонячну систему?
- До яких небесних тіл належить Сонце?
- Чому?
- Чи може людина потрапити на поверхню Сонця? Чому?
- Які небесні тіла називають астероїдами?
- Чим особливі комети?
- Яку комету ви знаєте? Чому вона так називається?
- Чим відрізняються між собою небесні тіла метеори та метеорити?
- Що таке кратери? Чи є кратери на поверхні землі? Чи є кратери на Україні?
4. Оголошення теми та завдань уроку.