Інформатика. 11 клас. Табличний процесор. Урок № 2. Тема уроку: Виконання обчислень в середовищі табличного процесора.
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Тема шкільного курсу: Інформатика. 11 клас. Табличний процесор.
Урок № 2 (номер уроку в темі)
Тема уроку:
Виконання обчислень в середовищі табличного процесора.
Мета уроку:
Учбова: Навчити дітей виконувати обчислення в середовищі табличного процесора. |
Виховна : Виховати у дітей естетичне оформлення файлу, створеному у середовищі табличного процесора . |
Розвиваюча: Навчити дітей як використовувати табличний процесор на уроках з фізики, та математики.
|
Обладнання до уроку:
- проектор,
- підставка під проектор,
- ноутбук,
- проекційний екран,
- лазерний вказівник,
- затемнення на вікнах, (зокрема жалюзі) ,
- програмний засіб Inmarket Navigator v.3.0,
- учнівські робочі комп’ютери з завчасно встановленим відповідним програмним забезпеченням,
- кольорові фішки.
Тип уроку: урок з нелінійною структурою. .
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Функція в табличному процесорі.
|
Використання поняття функції в учбовій діяльності. |
Вести обчислення різної складності в середовищі табличного процесора. |
Умовні позначення: О – оргмомент;
А – актуалізація опорних знань;
П – пояснення нового матеріалу;
Ф – формування досвіду;
Кр – корекція;
Кн – контроль;
Пд – підсумок.
ТБ- техніка безпеки;
ВО - вправи для очей
На початку уроку, після оголошення теми, вчитель роздає дітям картки, і ті діти, які знають , як можна виконати необхідні завдання, працюють самостійно. Всі інші - разом.
Хід уроку:
По-точна хвили- на уроку |
Струк-турний еле-мент уроку |
Діяльність |
Технологічний коментар | |||||
Вчителя |
Учня | |||||||
0–3
3–9
9-19
19-25
25-30
30-42
42-44 44-45 |
О ТБ А
Ф
П Ф
Кр К
Кр К ВО
Пд |
Задає підібрані завчасно питання дітям. 1). Що таке табличний процесор? 2) Привести приклади програм, що є ЕТ ? 3) Чим ЕТ відрізняється від звичайної таблиці? 4) Що таке книга в ЕТ ? 5) Що таке лист в ЕТ ? 6) Що таке чарунка в ЕТ ? 7) Що таке чарунка в ЕТ ? 8) Що таке діапазон чарунок? 9) Данні якого типу можна вводити в ЕТ ? 10) Як відбувається копіювання в ЕТ ?
Організовує роботу у четвірках за картками (див. Додаток1)
І пара учні самостійно розбирають, як виконати завдання №1, ІІ пара аналізує як виконати завдання №2
Обговорення виконаної роботи: Як обчислити значення функції, що містить корінь? Яких правил слід дотримуватись при записі дробового виразу в чисельнику якого є більше, ніж один доданок? Як записується дія ділення? Як записується корінь?
Пропонує виконати завдання групам - навпаки.
Пропонує самостійну роботу Завдання № 3, №4, №5
Підсумок уроку, виставлення оцінок тим, хто працював самостійно. Домашнє завдання: (в залежності від підручника, за яким працює вчитель, обираються завдання з розглядуваної теми вчителем). «Рятівник» с.57-59, підручник: с. 388-391.
|
Відповідають на питання запропоновані вчителем з місця
Працюють з програмою Inmarket Navigator парах і складають власний конспект (у разі необхідності) Обчислюють приклад для самостійного опрацювання Учень з першої пари пояснює шлях виконання 1 завдання учневі з другої пари, а також свій приклад і навпаки.
Захищають свою роботу
Виконують самостійну роботу кожен за своїм комп`ютером |
Підготовка до пояснення нового змісту
Актуалізація навчального досвіду
Робота в групах
Взаємодія учнів у динамічній групі:
І І ІІ ІІ У разі необхідності, користуються проектором.
Відповіді до завдань вчитель проектує на екран. |