Урок читання з використанням інтерактивних технологій - 3клас
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
Урок читання з використанням
інтерактивних технологій
3клас
Тема уроку. Ігор Калинець "Про що розповіли Незабудки".
Мета. Удосконалювати техніку читання прозових творів, насичених діалогами;
виробляти навички чіткої й виразної вимови; вчити голосом, інтонацією передавати
настрій дійових осіб. Виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання. Малюнки квітів (кульбаба, тюльпан, дзвіночок, бузок, волошка,
ромашка, фіалка, незабудка), картки зі словами.
Методи і прийоми: ”Асоціативний кущ”, ”Передбачення ”, ”Взаємні запитання”,
”Сенкан”, ”Мозковий штурм”, ”Мікрофон”.
Форми: робота в парах, групова форма роботи.
Хід уроку
І. Вправи на вдосконалення навичок читання.
1. Гра "Переплутанка".
Читання анаграм.
сніжпідник (підсніжник) астрай (айстра) ,
нятрода (троянда) каалфі (фіалка)
шоквола (волошка) гаритмарка (маргаритка)
циснар (нарцис) кам (мак)
темазанхри (хризантема) пантюль (тюльпан)
шокамар (ромашка) азканедбу (незабудка)
—Яким одним словом можна узагальнити усі ці слова? (Квіти.)
„ Мозковий штурм”
—Які квіти ви ще знаєте?
—Які квіти називаються лісовими, польовими, декоративними?
2.Розмовна хвилинка.
— Квіти — це вічні і прекрасні супутники нашого життя. А чи знаєте
ви, що квіти насправді чарівні? Вони розмовляють між собою, сміють
ся, люблять, як і ми, вранці умиватися, грітися на сонечку і навіть ба
чать різнокольорові сни. Зараз ми з вами відгадаємо, які сни бачать деякі
квіти.
Учитель показує малюнки квітів. Діти повинні назвати цю квітку і колір її сну; всі інші слова говорить учитель.
„ Асоціативний кущ”
Кожній квітці уночі
Сняться кольорові сни.
... (Кульбабі) сняться ... (золоті),
... (Тюльпану) — сни ... (червоні).
І дуже-дуже ... (голубі) —
... (Дзвіночку) лісовому.
... (Бузку) — ... (бузкові) сняться сни,
... (Волошці) — ... (волошкові).
... (Ромашці) — ... (білі) від роси.
... (Фіалці) — ... (фіалкові).
3.Читання вірша із пропущеними літерами, що позначають голосні звуки.
_ вр_нц_ пр_к_д_ _тьс_
Кв_т_: т_м _ т_т. _
р д жн м згр_йк_м_
Дл_ вс_х нвкрг цв_т_ть.
(А вранці прокидаються
Квіти: там і тут.
І райдужними зграйками
Для всіх навкруг цвітуть.)II. Повідомлення теми і мети уроку.
—Чарівний світ казкового квіткового царства. Скільки легенд, ка
зок, віршів складено про них! І кожна ще й досі таїть у собі чимало
незвіданого, загадкового, таємного. Ось подивіться на цю квітку.
(Учитель показує малюнок незабудки.) Ви впізнали її?
—А ось послухайте, про що розповіли незабудки українському письменнику Ігорю Калинцю. Він усе запам'ятав і записав для вас.
III. Опрацювання казки І. Калинця "Про що розповіли Незабудки".
Розповідь про автора твору
— Ігор Калинець — наш земляк, який живе і працює у Львові. З раннього
дитинства майбутній поет цікавився історією своєї Батьківщини, культурою рідного
народу. І, звичайно, коли почав писати свої твори, то в них висловлював любов до
неньки-України, до звичаїв рідного народу. Та за тодішньої влади це був злочин.
Поет встиг видати лише однісіньку маленьку книжечку «Вогонь Купала» в 1966
році, і за це був засланий у далекий холодний Сибір. Понад двадцять років ми не
чули його чистого голосу. Його твори друкувались лише за кордоном. Тепер,
нарешті, починають друкувати поезію Калинця і в Україні.