ТЕМА: Віднімання виду 420 – 70. Розширена задача на зведення до одиниці.
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF)
ТЕМА: Віднімання виду 420 – 70. Розширена задача на зведення до одиниці.
МЕТА: Ознайомити учнів з прийомами віднімання круглих десятків від трицифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметиних дій, формувати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; виховувати бажання дотримуватися здорового способу життя.
Хід уроку:
ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА:
Встаньте , діти, всі скоріш, посміхніться всі миліш.
Привітайтесь: „Добрий день!” Бо дзвінок нам дав наказ-
Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо
Математику вивчаймо.
- Чого очікуєте від сьогоднішнього уроку?
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ:
1) № 633, № 634 - РОБОТА В ПАРАХ,
Завдання : Обміняйтеся зошитами і перевірте домашнє завдання один у одного. Якщо завдання виконане правильно поставте знак оклику.
Хто отримав знак оклику?
2) Індивідуальна робота на картках.
КАРТКА1.
6 . 7 – 18
460 +8 . 5
1м – 15 см
У городки грало 4 хлопчика, а у волейбол – на 8 більше, У скільки разів більше хлопчиків грало у волейбол , ніж у городки?
КАРТКА2
570 + 5 . 6
8 . 7 – 6 . 4
1кг – 200 г
За одну годину пішоход проходить 4 км, за скільки він може пройти 20 км?
УСНИЙ РАХУНОК:
1. ГРА „ ЖИВІ ЧИСЛА”
Завдання: Із цифр 9, 7, 2 утвори шість трицифрових чисел.
Розстав їх у порядку зростання і прочитаєш слово.
279 297 729 792 927 972
ф у т б о л
- Яку гру називають футболом?
- Які ще ігри з м’ячем ви знаєте?
- Які футбольні клуби вам відомі?
( Італія – „Мілан”, Іспанія – „ Барселона”, Англія – „ Ліверпуль”, Київ – „ Динамо”, Донецьк – „ Шахтар”)
- Назвіть відомих вам футболістів.
Олег Блохін - тренер „ Динамо”,
Андрій шевченко – капітан „ Динамо”, провів 61 гру, забив 27 голів.
Ребров, Воронін, Шевчук.
- Які риси характеру виховує футбол?
( спритність, швидкість, увагу, кмітливість, почуття дружби, силу волі,)
Отже, девізом нашого уроку будуть слова:
Дає здоров’я – спорт, вагу – солодкий торт,
Мед – працьовиті бджоли, знання – глибокі – школа.
Рух – джерело здоров’я, робота мязів тіла, а розум ова праця – робота мозку та органів чуття. Народна мудрість говорить: „ Нема більшого багатства, як здоров’я ваше”. Лікар і видатний вчаний Ральф Грінс, у своїх роботах писав:-
„ Досконале й квітуче здоров’я є природним станом життя . Бог ніколи не створював хвороб – це творіння людей. Хвороби виникають від того, що люди порушують закони, за якими вони повинні жити,”
Отже , корисно займатися спортом,розвивати розум, тож на уроці математики ми будемо розвивати увагу, кмітливість, швидкість рахунку, логічне мислення, почуття дружби.
А щоб на уроці було цікаво пограємо в математичний футбол.
1. Математичний марафон „ Цікаві задачі”
Спортсмену потрібно пробігти на стадіоні 1000м, він пробіг 2 круги по 400м. Скільки йому залишилося пробігти?